Запомни | Име:  Парола:  

Bulgarian English Russian
Покажи всички теми с нови мнения
Покажи днешните теми
 Връзки

Exchange.bg
Всички клубове
  Общество
     На раздумка
Прати поща до твой приятел за тази тема 

Отиди на:
Прочетено и споделено - Copy / paste

Стр.   от 133 2     Мнения - 1993 Скрий анонимните Тази тема е затворена Предишна тема Следваща тема

Автор Мнение
To4ica
(Златен)
от: Bulgaria

Общо мнения: 1372
Създадено: 28.1.2006 г. 14:47:39   Поща   Редактирай
И така, ако сте прочели нещо, което ви е заинтригувало, натъжило, усмихнало, впечетлило , нещо което бихте искали да споделите или да си запазите от български, руски, английски , но не сте намерили подходяща тема, тук му е мястото. Дерзайте, copy & paste

To4ica
[Златен]
от Bulgaria

Бесполезные японские изобретения. В том числе: "воротник удачи" — чтобы не запачкаться во время приема пищи, салфетки на, простите, попу — очень удобно вытирать руки во время готовки, дистанционное управление специальным агентом по зачесыванию конкретных квадратов спинной поверхности (!), специальное устройство для обдувания (и охлаждения) лапши в процессе поднесения ее ко рту, и много всего еще. Может быть, для Вас что–то из этого было бы совсем небесполезным?

Създадено: 28.1.2006 г. 14:53:34   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

Общо мнения: 13028
Ууупппссс! тук съм!

Създадено: 28.1.2006 г. 14:59:34   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

Tu vuò fa l'americano
=
Renato Carosone
Nisa - Carosone
=
Puorte o cazone cu 'nu stemma arreto
'na cuppulella cu 'a visiera alzata.
Passe scampanianno pe' Tuleto
camme a 'nu guappo pe' te fa guardà !
=
Tu vuò fa l' americano!
mmericano! mmericano
siente a me, chi t' ho fa fa?
tu vuoi vivere alla moda
ma se bevi whisky and soda
po' te sente 'e disturbà .
=
Tu abballe 'o roccorol
tu giochi al basebal '
ma 'e solde pe' Camel
chi te li dà ? ...
La borsetta di mammà !
=
Tu vuò fa l' americano
mmericano! mmericano!
ma si nato in Italy!
siente a mme
non ce sta' niente a ffa
o kay, napolitan!
Tu vuò fa l' american!
Tu vuò fa l' american!
=
Comme te po' capì chi te vò bene
si tu le parle 'mmiezzo americano?
Quando se fa l 'ammore sotto 'a luna
come te vene 'capa e di:"i love you!?"
=
Tu vuò fa l' americano
mmericano! mmericano
siente a me, chi t'ho fa fa?
tu vuoi vivere alla moda...
=
музиката- тук http://www.data.bg/search.html?sid=u7cucy yv7cy7ntt7ig71

Създадено: 28.1.2006 г. 15:07:22   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

EGATI
[Златен]
от Bulgaria

Общо мнения: 2099

Създадено: 28.1.2006 г. 15:08:12   Поща до автора   Интернет страница на автора      Редактирай мнението   Изтрий мнението

Eisblock
[Златен]
от Australia

Общо мнения: 3918
Я да се пробвам в новата тема с едно мое изобретение:

- Известно е, че прекалено много дървета се унищожават бадева. Една част от тях - за сълфетки. Каква част от една сълфеетка се употребява реално, а после почти чиста се хвърля в кофата за боклук? Разбира се - съвсем малка!

Затова е най-добре да се монтира една кука на тавана, точно на средата над масата за ядене. Завързва се дълъг ластик, а към другия му край се слага метална щипка. С щипката се хваща подходяща платняна или книжна, по-голяма сълфетка. Оставя се да виси над сервираната маса на удобна за достигане височина.

Щом на някого от сътрапезниците дотрябва сълфетка, то той/тя се протяга, взима я и я изтегля до себе си. Избърсва си пръст или устни и .. я пуща. Тя автоматично заема старата си позиция над масата! Винаги готова за употреба от някой друг. Ако е платняна, тя се сваля и се пере. Ако е книжна, то след две три яденета може да се изхвърли.

За отбелязване е, че освен очаквания екологически ефект, ще има и финансов такъв...

Дерзайте!

Създадено: 28.1.2006 г. 15:10:07   Поща до автора   Интернет страница на автора      Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

тва със салфетката е економично, но не протоколно.
гати, ти кво пуснал душа? една кутийка само ми на экрана

Създадено: 28.1.2006 г. 15:19:07   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

Muncho Podigovski
[Златен]
от Bulgaria

Общо мнения: 4931
To4ice,

Пускам тук за Ботя кратко инфо (както обещах на Бени) за NATO Reintegration grants. На който му е интересно повече, Натиснете тук

NATO Reintegration Grants have recently been introduced as a new mechanism of support. The aim of these Grants is to support the reintegration of young Partner country scientists in their home countries after conducting research in NATO countries. For 2006, Bulgaria and Romania are also eligible for Reintegration Grants. The exception for these two NATO countries has been made on the basis of their GDP per capita.
Reintegration Grants are intended to give the returning fellow the means necessary to start a scientific career in his home country and to establish a research team in the research institution of his choice. Reintegration Grants are also aimed at giving the host institution in the home country some support in order to facilitate the reintegration of the returning fellow. In addition, support is also provided to the returning fellow for his attendance at international meetings and conferences.
The returning fellow is expected to use the NATO grant to conduct research activity based on a specific research plan, agreed with the host institution.
The research project of the returning fellow should be focused on security-related NATO priority areas, and/or on agreed priorities of Partner countries.

Създадено: 28.1.2006 г. 15:35:15   Поща до автора   Интернет страница на автора      Редактирай мнението   Изтрий мнението

Анонимен9

[Анонимен]

Ето каквмо ме впечатли и развесели, драга То4ице, само преди 4 дни :

[25/1 10:26:47 [ beni ] не разглеждала никаква точка, другари, не се връзвайте на правакации. не ме интересува защото ник "точица" при поцка има само цопи-пейст, а аз такъв талаш не чета. точица не е поцка, естествено. мунчо снощи каза, че то4ица е сибила, ма малко ме интересува
много ми е смешно, честно!
[/b]

Създадено: 28.1.2006 г. 15:42:38   Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

мунчо, прочела. имам си собствено мнение по тоз въпрос и то е непоклатимо. същото като на 15:27:17 в чата.
а на аното 10 ше му кажа едно умно нещо - не вади думи от контескта, щото е
.
темата патентите я разбрах точно като споделяне на патенти на баба и мама. цопи-пейст там неуместен. сега точицата открила тема цопи-пейст-тук ше си цопиме. нали така?

Създадено: 28.1.2006 г. 15:49:47   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

uffff аното пък било номер 9. ама все тая.

Създадено: 28.1.2006 г. 15:51:03   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

Reni.
[Златен]
от Botswana

Общо мнения: 236
Поздрави за темата

Человек с вредным характером склонен к курению

Люди, отличающиеся вредным и сварливым характером, больше других склонны к курению.

К такому выводу пришли ученые из Калифорнийского Университета, изучавшие связи между вредными привычками и особенностями характера людей.

Доктор Стивен Поткин, руководитель этого исследования, рассказывавет: «До недавнего времени считалось, что пристрастие к курению — исключительно физиологический эффект. Мы же впервые показали, что все на самом деле намного сложнее, что в этом процессе важную роль играют такие факторы, как, например, характер человека».

Обозреватель:

Създадено: 28.1.2006 г. 18:35:52   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

Анонимен13

[Анонимен]

28/1 20:47:26 [ Анонимен ] ученик и ученичка / си седели във количка / и извикали - "УРА!", / да живее любовта!
28/1 20:45:23 [ Анонимен ] тече река Марица - ти си хубавица
28/1 20:44:00 [ Анонимен ] любовта ни е като копейка - дрънне, звънне и офейка
28/1 20:42:17 [ Анонимен ] В небето греят две звезди - това сме аз и ти

28/1 20:38:04 [ Анонимен ] Ангажименти далеч от къщи, прибирам се късно уморен..с живота под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога !
28/1 20:35:33 [ Анонимен ] Аз? Аз умирам и светло се раждам, разнолика нестройна душа, през деня неуморно изграждам през ноща без пощада руша!
28/1 20:49:02 [ Анонимен ] бях при тебе, пих какао / а сега ти казвам - "ЧАО!"
!
28/1 20:59:08 [ Анонимен ] целувка - милувка, а после ритник - / това е девизът на всеки ученик
28/1 20:57:43 [ Анонимен ] къса поличка, / дълга косичка - това е девизът / на всяка ученичка
28/1 20:55:11 [ Анонимен ] спомен най-сърдечен / с гащички облечен, / със обувчици обут / и със помпичка надут
28/1 20:52:17 [ Анонимен ] катеричка-рунтавела / се качила на табела / и написала с молиф / "Да живей Локомотиф!

28/1 21:09:33 [ Анонимен ] че цъфнеш като майска роза!
28/1 21:08:45 [ Анонимен ] приятелството е ваза, / в която не Цъфти омраза
28/1 21:07:53 [ Анонимен ] Жена или девойка, е все едно за мен, ще бъдем чудна двойка, нощта ще бъде ден.
28/1 21:07:45 [ Анонимен ] Къса поличка, дълга косичка, това са девиза на всяка ученичка! Целувка, милувка, а после ритник, това е девизът на всеки ученик!
28/1 21:07:21 [ Анонимен ] Спомен най-сърдечен / в гащички облечен. / който го открадне, / голям бой ще падне
28/1 21:07:09 [ Анонимен ] Сърцето ми е репичка и морков и картоф, ела вземи го в шепичка и пей ми за любоФ!
28/1 21:06:21 [ Анонимен ] Спомен най-сърдечен, с гащички облечен с обувчици обут и с помпичка надут!
28/1 21:05:45 [ Анонимен ] Обичай момче с догро сърце, а не будала с красива глава
28/1 21:05:41 [ Анонимен ] очите ти са шоколад, / устните ти - мармалад. / казано на кратко - / ти си нещо сладко
28/1 21:04:40 [ Анонимен ] Не ми закачай родата, че ще му ядеш главата!
28/1 21:02:22 [ Анонимен ] ако някой, в тъмна нощ, / ти покаже нож, / ти ритни го със галош / и кажи му: "Лека нощ!"
28/1 21:02:05 [ Анонимен ] Глей вместо нивото, да не ми вдигнеш кросното !
28/1 21:17:05 [ Анонимен ] влакът отминава / с тежки колела, / чадчето остава / за вечни времена
28/1 21:16:36 [ Анонимен ] Ще живеем във колибка ще си пържим прясна рибка и ще бъдем най-щастливи на света/ През ваканцията кратка ще живеем въвд палатка и тъй сладка ще ни бъде любовта!
28/1 21:15:21 [ Анонимен ] Споменът е вечен, когато е сърдечен.
28/1 21:15:12 [ Анонимен ] розата мирише, / трънчето боде, / а хубаво момиче / трудно се краде
28/1 21:14:43 [ Анонимен ] Край тиха воденичка, поточе ромоли и тихо ти нашепва : "Не ме забравяй ти "
28/1 21:13:36 [ Анонимен ] Малки момички с къси полички се разхождат по брега/ Вдигат полички, чакат самички а ги хванеш за гъза! Варна, морето-сините вълни ! Русе, Текето- с готени жени !
28/1 21:13:32 [ Анонимен ] ти си до, ти си ре, ти си моето сърце
28/1 21:13:26 [ Анонимен ] пет плюс пет - обичам само теб. / три плюс три - / обичай ме и ти
28/1 21:12:25 [ Анонимен ] Ти си вейка, ти си клонче, ти си кисело лимонче
28/1 21:11:14 [ Анонимен ] Когато пясъкът в пустинята бъде преброен, тогава ти ще бъдеш забравена от мен !
28/1 21:10:46 [ Анонимен ] мастилото свърши, / перото се скърши. / спирам дотук, / за да продължи някой друг

28/1 21:26:48 [ Анонимен ] водата е за пиене, / иглата е за шиене, / тангото - за танцуване, / а ти си за целуване
28/1 21:25:38 [ fierce ] люлей ме във люлка от бели салкъми, издигай ме чак до небето
28/1 21:25:10 [ Анонимен ] Likyt mi skromen, imaj go za spomen
28/1 21:25:00 [ Анонимен ] Тече река Марица, бъди ми вечна хубавица
28/1 21:24:57 [ Анонимен ] цвете мило, / цвете красно - / ти бодеш ужасно
28/1 21:23:58 [ Анонимен ] тече река Алтай - / обичам те без край
28/1 21:22:40 [ Анонимен ] Нежен вик, мрак и тишина! Срамежливата луна, зад облака във миг се скрива! Ноща със тъмносин воал прозореца покрива! Часът е два, дълбока нощ е! А ти ми шепнеш: Още, още !
28/1 21:22:18 [ Анонимен ] душата ми е Божи храм - / влезеш ли, оставаш там
28/1 21:21:41 [ Анонимен ] Само ти сърце си ми приятел, само ти не ми изневери
28/1 21:21:13 [ Анонимен ] Друс, друс, конче, близко ли е лонче? - Нито близко, ни далеко бързай конче леко! Конче рече: троп, троп! Дончо рече: хоп, хоп!
28/1 21:20:38 [ Анонимен ] две плюс две - / отрадна моето сърце

28/1 21:40:01 [ Анонимен ] И мен ме гепила склераза- кат се кача на жената, забраям да сляза !
28/1 21:38:08 [ Анонимен ] Ех, Егати! Ех Егати! От твоята тема, жената се "пати"!
28/1 21:35:54 [ Анонимен ] Кога ТРЪТ, кога ПЛЯК, мацки постваш със/за мерак!
28/1 21:34:11 [ Анонимен ] ти си крем, / ти си роза - / гепила те е склероза
28/1 21:31:15 [ Анонимен ] ти си "ДА", / ти си НЕ, / ти си готино момЕ
28/1 21:31:06 [ Анонимен ] Крокодилът Гена се къпе в легена, а пък Чебурашка цели го с прашка.
28/1 21:30:51 [ Анонимен ] Върни се мили мой, ще те чакам зад вратата! И греховете Си безброй, ще изкупя със метлата ! Аз тогава бях жестока, но и ти не беше стока! Но едва сега разбрах, че ти е трябвало пердах!
28/1 21:28:54 [ Анонимен ] писах, драсках, трих / и накрая се реших / да ти кажа: "Чао, до скиф!"
28/1 21:28:32 [ Анонимен ] Тц! Па дружка мая, ти си алена звезда! Ти си роза, ти си крем, ти си мента за корем! Па дружка мая купила пирони, сварила ги на чорба вместо макарони!
28/1 21:27:38 [ Анонимен ] И далеч от своя роден кът - в разлъка - всяко ще заплаче от любов и мъка.
28/1 21:27:11 [ Анонимен ] Облачета златни по небето плуват. Те над нас осъмват - где ли ще нощуват ?
28/1 21:26:49 [ Анонимен ] падрушка мая, ти си алена звезда, ти си роза, ти си крем, ти си щастие за мен.

Създадено: 28.1.2006 г. 21:43:30   Редактирай мнението   Изтрий мнението

Reni.
[Златен]
от Botswana

Общо мнения: 236
Самая дорогая в мире шоколадка

Японские ювелиры и кондитеры объединили свои усилия и к грядущему Дню святого Валентина создали настоящий шоколадный шедевр. Самая дорогая в мире 12-килограммовая шоколадка, изготовленная из черного бельгийского шоколада в форме африканского континента, была представлена в Токио.

Кондитерское изделие украшают более 2 тысяч бриллиантов общим весом 504 карата. Любой желающий может приобрести это произведение ко Дню влюбленных. Если, конечно, располагает лишними пятью миллионами долларов.

Създадено: 30.1.2006 г. 20:43:26   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

To4ica
[Златен]
от Bulgaria

Назад в прошлое: великая провидица и открытие "Макдональдса"

, 31 января, 09:24

Сегодня, в последний день января, "Yтро" желает вам удачи и всяческих жизненных побед, а также вновь готово напомнить о том, чем примечателен этот день в истории.

Именно 31 января в 1911 г. в Болгарии появилась на свет девочка, которой дали имя Вангелия Пандева-Гуштерова, означающее в переводе с греческого "приносящая благую весть". Мир узнал ее под более прозаичным именем – просто как Вангу, самую знаменитую целительницу и прорицательницу ХХ в., к которой съезжались люди со всего мира, чтобы глазами незрячей женщины увидеть свое настоящее и будущее. Зрение Ванга потеряла еще в детском возрасте, попав в смерч непонятной природы. Когда родственники нашли ее в поле, глаза девочки были засыпаны песком. После этого она очень быстро стала терять зрение, но при этом обрела способность видеть то, что недоступно простым смертным. Ванга в равной степени готова была говорить и с простыми людьми, и с прибывавшими к ней на аудиенцию представителями власти. В свое время она предсказала начало Второй мировой войны, а также гибель подводной лодки "Курск". Ванга утверждала, что большинство из увиденного ей как бы "снится" или до нее доносят это полупрозрачные существа, постоянно присутствующие рядом с ней. Однако научного объяснения феномена провидения с ее помощью так и не удалось найти. Ванга скончалась в 1996 году. Перед смертью она утверждала, что ее дар перешел к девочке, живущей во Франции, о которой человечество вскоре узнает.

В значительно более глубоком прошлом этот день был ознаменован тем, что в России появился первый музей. Произошло это в 1714 г., когда по инициативе Петра I все имеющиеся в его распоряжении "диковинки", собранные по всему миру, были перевезены в одно место. Им стали служебные помещения Летнего дворца, расположенного на Фонтанке. Естественно, это хранилище оригинальных вещей получило европейское название – Куншткамера (или, в более привычном нам варианте, Кунсткамера). Сейчас официальное название этого музея - Музей антропологии и этнографии (Кунсткамера) им. Петра Великого РАН.

А еще в этот день в Москве произошло событие, которое привлекло к себе огромный интерес широких масс. Именно в этот день на Пушкинской площади столицы открылся первый ресторан сети быстрого питания "Макдональдс". Огромные очереди, выстроившиеся из желающих попробовать гамбургеры, картошку-фри и фирменные коктейли и пирожки, стали своего рода московской легендой. Люди терпеливо ждали заветного момента, когда они смогут, наконец, отведать невиданных заморских яств. С тех пор "Макдональдс" уже давно превратился в рядовую забегаловку, а многие из тех, кто стоял в промозглые зимние дни в очереди на Пушкинской, ныне брезгливо заявляют, что гамбургеры и чизбургеры есть просто невозможно.

Что же касается событий годичной давности, то этот день был отмечен сообщениями о смерти боевика, чье имя является символом ужаса и крови, - Шамиля Басаева, о сильнейших снегопадах на европейской территории России, которые, естественно, создали множество проблем для простых граждан, а также о том, что Джордж Буш, оказывается, является заложником своих хромосом, заставляющих его совершенствовать мир. Все это было освещено в подробностях на страницах "Yтра". Также мы писали о том, что сердца всех тех, кто мечтает похудеть, стремительно завоевывает диета, главным компонентом которой являются булыжники, о похищении скульптур Дали из одного из европейских музеев и о первом дне слушаний по делу Майкла Джексона.

Если же обратиться к тем, кто имеет законный повод сегодня вечером посидеть и расслабиться с друзьями, то тут нужно в первую очередь вспомнить Афанасия, Кирилла, Ксению, Максима, Никиту и Таисию. Именно эти люди сегодня являются именинниками, с чем мы их от всего сердца и поздравляем.

утро.ru

Създадено: 31.1.2006 г. 09:18:39   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

To4ica
[Златен]
от Bulgaria

Женщина умерла из-за банана Jan 30, 2006

В Австралии пожилая женщина, пережившая нацистский и коммунистический режимы, умерла от упавшего на нее банана. Иммигранта из Словении Иванка Перко на прошлой неделе скончалась в больнице при странных обстоятельствах – у нее начались осложнения после того, как уронила на ногу банан.

Друг семьи Перко рассказал газете The Saturday Daily Telegraph, что 73-летняя Перко последние несколько месяцев страдала особой болезнью, от которой кожа становится хрупкой и ранимой.

"Однажды онa пыталась съесть банан, но уронила его", - рассказал друг. "Острый кончик фрукта расцарапал ей ногу, и она умерла от осложнений".

Даже в документе о смерти в качестве причины указана "умерла от упавшего банана". Друзья и родственники говорят, что такая формулировка правильно описывает завершение ее плодотворной жизни.

Ее единственный сын Изи Перко рассказывает, что у его матери, которая пережила нацистскую оккупацию и режим коммунистического диктатора Тито, когда она бежала из Словении не было ничего, кроме одежды и черного перца, чтобы отпугивать сторожевых собак.

В свои последние годы Иванка Перко активно занималась благотворительностью.
Источник : Medicus.ru

Създадено: 31.1.2006 г. 10:04:05   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

Натиснете тук За да затворите темата, само за Администратори и Пазители

Стр.   от 133 2     Мнения - 1993 Скрий анонимните Тази тема е затворена Предишна тема Следваща тема

© 1999-2011 СкайКод ООД Речник | Превод | Преводач 309,223 - 51,404,538 - 9,233 Страницата е генерирана за 0,015625 секунди.