Запомни | Име:  Парола:  

Bulgarian English Russian
Покажи всички теми с нови мнения
Покажи днешните теми
 Връзки

Exchange.bg
Всички клубове
  Общество
     На раздумка
Прати поща до твой приятел за тази тема 

Отиди на:
Памет

71 Стр.   от 75 73     Мнения - 1121 Скрий анонимните Тази тема е затворена Предишна тема Следваща тема

Автор Мнение
beni
[Златен]
от Bulgaria

Общо мнения: 13110
Богдана за Вили Казасян

Създадено: 31.7.2008 г. 17:32:13   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

сме франкофони...и времето даже, не ни прощава тази...

Създадено: 31.7.2008 г. 18:10:05   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

продължение-continuation както се казва

Създадено: 31.7.2008 г. 18:22:51   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

5 ot 5
Bogdana's show must go on....
и така...от едно до пет от пет....
случайно попаднах, всичко ви пуснах, ако не сте забелязали въртенето на колелото на парчетопот епохата, в което наистина няма време да се наведеш връзките на маратонките да си връжеш
да сте здрави и бели-червени

Създадено: 31.7.2008 г. 18:30:01   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

Не знам кога е правен този филм,
но финала е страхотен- Богдана!
"но ти си живей престъпнико...
....
ще ти се върне тъпкано
за всеки мой косъм бял..."

Създадено: 31.7.2008 г. 18:56:59   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

Анонимен1072

[Анонимен]

Ето я и София, моя любовв бокса Натиснете тук

Създадено: 31.7.2008 г. 19:22:38   Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

ако можех да снимам само...
такава любима тема за София бих на направила, но всичко ми е в душата и спомените. Макар недалечни.
Сега получих писмо от моя много скъпа приятлка, чела тук, и тя е съгласна, че не всеки може да изпита удоволствие да снима и да си гледа продукцията ето какво е писала -
" жизнената енергията, която всеки човек черпи от различни места ...и според мен - тези понятия като родно место , бащино огнище ...малко ми звучат като клишета от миналото"
а тя е мъдър човек, знае нещата от живота.
благодаря ти, миличка
.

Създадено: 31.7.2008 г. 19:39:19   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

малеее аното, как ме зарадва!!!!!!!!!!!!!!!!

аз съм напълно щастлив човек сега.!
страхотен звук
до скоро. че утре пак заминавам малко надалечч
до вторник, с много обич

Редактирано от - beni на 31/7/2008 г/ 19:54:44

Създадено: 31.7.2008 г. 19:53:30   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

Анонимен1075

[Анонимен]

И аз се чувствам като твоята приятелка, а бях силно консервативен човек. Явно 21 в ни глобализира. И друга любима песен на Богдана- Да поседнем любов Натиснете тук

Създадено: 31.7.2008 г. 20:15:48   Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

ооо това е една чудесна песен, ано ..16
и ми напомня, че е време да се знае кой е Ваньо Вълчев, защото текста е както музиката-
просто музика.
.
Ваньо Вълчев е известен като най-безмилостен сатирик и най-нежен лирик. Освен че е театрал, кино и телевизионен режисьор и журналист, на него се дължат едни от най-пламенните песни в българската популярна музика. Много двойки подхранваха копнежите и връзките си с „Телефонна любов“, „Огън от любов“, „Тази вечна любов“, „Да поседнем любов, както в старото време“... А той си остана неспокойния, все търсещия и питащия: „А дали е така“...

За да стигне до „звездните си прозрения“, той е трябвало да натрупа съответния опит:

„Роден съм на 28 септември 1937 година. Съвсем случайно това е станало в София. Ако баща ми не учеше медицина и ако майка ми не можеше да се отдели от него, това би станало някъде другаде. Например в Добри дял или както го произнасяме ние — Добридял. Та аз всъщност съм от Добридял, едно село до Горна Оряховица“, сподели поетът.

Съзнателният му живот започва от Свищов. От всичките традиции на този град със стара слава, си спомня чествуването на 100-годишнината от първото театрално представление и читалище. Три града спореха за него — Свищов, Лом и Шумен. В Свищов по това време правеха „Многострадална Геновева“ и Ваньо, като най-млад, играл Генонева.

„Имахме много запалени преподаватели и техният ентусизъм ми държи и до днес“, спомня си още поетът.

„После се върнах в София, за да завърша литература, а след това ме изпратиха по разпределение учител в село Каблешково. Изтраях една учебна година и подадох молба за напускане. Това ми струваше две-три години без работа. Замествах от бременни учителки в Поморие до временно отсъствуващи библиотекарки в Бургас.

Две години бях възпитател в Минното училище в Бургас. Обстановката в това училище може да се сравни само със заведението, което е сега на неговото място — дискотека „Сатан“. Преди да стане средно училище, то беше една школа, в която за шест-седем месеца преминаваха предимно излезлите от затвора, за да вземат професия на миньори.

После дойде времето на Профсъюзния дом на културата и на Работническия сатиричен театър в Бургас. Но това вече е история“...

=

Създадено: 31.7.2008 г. 20:54:52   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

persa
[Златен]
от USA

Общо мнения: 1810
Бени, тази вечер гледах премиерата на документалния филм "Истината за Орфеи " . Уникално !!

Създадено: 01.8.2008 г. 21:55:57   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

Анонимен1078

[Анонимен]

Отиде си руският писател Алехандър И.Солженицин на 89 год.

Носител на Нобелова награда през 1970 година, Солженицин свърза славата си с Архипелаг Гулаг, с описание на системата на концентрационните лагери в Съветския съюз.
Бил е осъден от Сталин първо на 8 години лагер, апосле на още три. През 1956 година бива реабилитиран.

Създадено: 04.8.2008 г. 02:55:35   Редактирай мнението   Изтрий мнението

Старшината
[Златен]
от Bulgaria

Общо мнения: 5057

R.I.P.

Създадено: 04.8.2008 г. 10:45:28   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

Отиде си един човек, който мога да сравня само с Висоцки- без грам страх се изправи срещу цялата власт, цалата! дали някой сега може да си представи нещо такова? кой дори сега, пре условия на демокрация, се изправя срещу цялата власт? тук- никой.
четох го за първи път на руски, там, където живях, го издаваха само на руски, така проходих в езика...и не само него, сетне Георги Марков издадоха на руски, не помня издателството, но и с Пастернак пак така - легално и далеч от Русия.
А Архипелаг Гулаг сега може да се чете в Интернет като слънце.
В какви потайни и опасни времена живяхме - казва ли ти някой...смееш ли да питаш
и защо беше всичко това!
"Тази книга не е по силите на един човек. Освен това, което изнесох от Архипелага — собствената си кожа, паметта си, ушите и очите си, — материал за тази книга получих от разказите, спомените и писмата на —227 души по списък..."
-
gulag

Създадено: 04.8.2008 г. 18:05:17   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

beni
[Златен]
от Bulgaria

Помня как някъде към средата на 70-те пренесох в страх и ужас, но услешно, една документална книга- Катин. Твърди корици, много снимков материал, много документални разкази и всички те - за истината за смъртта на полските офицери. У нас тръгна от ръка на ръка, накрая не се върна у дома, но понеже не ме опандизиха като муле на четивото, разбрах че не са ме предали не сме лош народ все пак

Създадено: 04.8.2008 г. 18:34:46   Поща до автора   Редактирай мнението   Изтрий мнението

Натиснете тук За да затворите темата, само за Администратори и Пазители

71 Стр.   от 75 73     Мнения - 1121 Скрий анонимните Тази тема е затворена Предишна тема Следваща тема

© 1999-2011 СкайКод ООД Речник | Превод | Преводач 309,223 - 51,649,149 - 7,004 Страницата е генерирана за 0,046875 секунди.