Ania1
Мисля, че трябва да се акцентува не толкова върху това, че хакер е

проникнал в интернет страницата на президента ни, а върху неговия апел.

Не мислите ли, че това е бил единствения начин, по които е можел да каже това, което мисли и да бъде наистина чут.Аз сам на 23 год. доста мой приятели избягаха

в чужбина и същто като тях ще последвам примера им.В мен не живеят патриотични

чувства,защото, когато си гладен не мислиш за тях.А и няма смисъл от про-

тести,защото " Сит на гладен не вярва ".Не осъждам хакера,защото нямам право,

но напълно съм съгласна с думите, които е написал.

Анонимен2
Az sym edin ot tezi koito veche si tyrsjat kysmeta izvyn Bulgaria. 7 godini predi tova se opitvah da se motiviram da ostana v rodinata si, no ezhednevieto neprekysnato mi davashe dovodi za protivnoto - e ne izdyrzhah ...

Mislja, che na politicite v BG naistina ne im puka za fakta, che Bylgarija ima stojnosti na emigracijata na 1000 dushi ot naselenieto kolkoto Canada, samo che s obraten znak...(spravka www.cia.gov)

Кейти Kubaka, pozdraviavam te, che drazna da izkajesh mnenieto na mladite hora v Bulgaria osobeno v moment, kogato Kostov i drujinka se biat v gardite za bezpogreshnoto si upravlenie prez tezi godini. Za kakvi uspehi govoriat upravliavashtite kogato mladite biagat ot stranata?
AlexanderNikolov Mnogo pozdravi ot America na hakera! Mnogo uspehi i za v budeshte!!! 4aka go strahotno budeshte i kariera, no ne i v Bulgaria
Анонимен5
Kubak dulbok poklon za napravenoto i napisanoto!Radvam se, che si izbral bash stranitsata na bash tarikata.Paraziti kato Kostov si otivat, a klouni kato Stoianov ne triabva da ostavat.

Uspeh v zhivota praitel

Momchil

(forza_bg@yahoo.com)

Съмишленик6
Ситите пак погнаха гладните, защото им развалят апетита. Явно ядат на една и съща маса с истинските престъпници, за да не прояваяват подобни чувства към тях (и те изглеждат сити).

Към тези (компютърни специалисти) които ще се втурнат в лова на Kubaka - нима вие мислите по друг начин? Или и на вас ви обещават обяд?

Аз съм с Kubaka!!!

Анонимен7
Dnes edin mlad bulgarin vleze v stranitsata na prezidenta i ako prezidenta ne se zamisli varhu tova,moje bi utre vastanalite mladi bulgari shte vleznat po sushtiat nachin i v negoviat kabinet.I za da ne se sluchi tova,mislia,che toy triabva da im dade sashtite vazmojnosti za realizatsia kakvito ni davat drugite strani na nas bulgarskite emigranti v tiah.
sa8
БРАВО!
Анонимен9
Neka vseki koito moje da vastane po tozi nachin da go napravi!!! A vsichki napuanali da pratiat na Stoianov po edin e-mail "s pozdrav ot chujbina".

Az veche go napravih... Taka shte im stane iasno che poveche ot 700000 sa napusnali darjavata.

Todor / ne Kavaldjiev /10
Истината понякога е неприятна, но браво на хората, които все пак успяват да я

кажат и да пуснат свежа струя в захаросаните истории колко сме добре и как

положението ни се подобрява. От парламента е доста високо и проблемите на

"мравките" почти не се виждат, за съжаление. А без тези мравки и политиците са

заникъде.

владислав11
Аз съм на 41 години и съм с това умно момче. Той е абсолютно прав. Нека и бол.бг да се замислят за кадрите си.

Чичо Пешо е зомбиран и вече никой не му се връзва.Да знаех как и аз бих хакнала страниците на правителство, парламент и всичко официално в "бутафорната" държава България. Ех, защо нямам такива ученици. Браво, пич!

Анонимен12
Явно никой не е разбрал какво пише на хакнатата страница на пРЕЗИДЕНТА. А там пише: Оставка и съд за виновните!!!

Но...мисля че и това ще си остане "Глас в пустиня".

JYJI БРАВО,КУБАКА!!! МОИТЕ ПОЗДРАВИ И ПРЕКЛОНЕНИЯ ПРЕД СПОСОБНОСТИТЕ ТИ.МИСЛЯ,ЧЕ ТОЙ НЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕ НАРЕЧЕН ХАКЕР И ДА БЪДЕ ИЗДИРВАН ЗА ПРЕСТЪПЛЕНИЕ,ЗАЩОТО ГОСПОДА ВИЖТЕ КЪДЕ СЕ НАМИРАТ СПОСОБНИТЕ МЛАДЕЖИ - НА УЛИЦАТА....
valdes14
Примерът на Кубака е достоен за подражание. Това е част от раждането на гражданското общество в България (макар и доста негативно избран). От всички нас зависи дали политиците ще ни въртят на малките си пишки или ние трябва да ги принудим да СЛУЖАТ на своите избиратели. Това става чрез промяна в законодатеалството където трябва да бъде отбелязано, че ако не изпълняват обещанията си, просто трябва да отговарят пред съда. Другият начин е Революция!
Marian15
Az sum na 23 godini, rabotia kato programist i mnogo moi priateli zaminaha , suvsem skoro shte gi posledvam , zashtoto niamam drug izbor, ako iskam dobur jivot. Vslushaite se v dumite na Kubaka , zashtoto skoro Bulgaria shte stane strana samo na pensioneri !
Galia Pozdravlenia za Kubaka. Moze bi tova e edinstveniia ostanal nacin ocevadni istini da se kazat na vlastimastite.
Венцислав Димитров17
Поздравления за Кубака!! Щастлив съм от факта, че толкова хора са на страната Кубака. Лошото е че тези дърдорковци (от типа на държавния глава, която е "цивилизовано орентирена") чуват, четат и гледат само собствените си творения (възхищавайки се от своя "ум и талант" и монопол върху живота, уви на бедния българин) - не са в състояние да преценят какво е постигнал Кубака, неговите професионални качества, комо ли да разберат младока!! Аз съм с Кубак!!
Анонимен18
A taka Kolega....... Pozdravleniq.
Anarhist Вечна слава на Кубака!!!

Лошото е само защо всички се сещаме, когато ножът опре до нашия кокал. Току-що по радиото разказаха за интервю на Н. Михайлова, която уверява, че сме щели да завършим преговорите с ЕС до края на 2004-та. Господи, какъв ЕС с 250 лева заплата?

Анонимен20
Ne e koi znae kakwo geroistwo da haknesh nqkakwa si stranica w koqto da zapochnesh da kazwash kakwa ti e mykayta, zashtoto wseki si ima myka i ako zapochneme da si q kazwame po chuvdite stranici neznam kakwo shte stane??

I ako si dostatychno kadyren nqma da trygnesh da tyrsish rabota w chuvbina, zashtoto taka pokazwash kolko si nekadyren w sobstwenata si dyrvawa, a nawynka nikoi ne te chaka s otworeni obqtiq....... ??? Problema e che wseki iska da uprawlqwa, no ne i da raboti ! Otmina onowa wreme kogato se plashtashe za da si klatish krakata !!!

AlexanderNikolov Ha-ha!!! Tozi gore e malcinstvo, kakto izglejda Zashto go e sram da si napishe imeto? Kato e tolkova vliuben v upravliavashtite, ima pulnoto pravo da si ostane v Bulgaria... Nikoi ne go i iska v chujbina, v tova pone e napulno prav.
Анонимен22
Do Kubaka,

Samo taka brato, kaza im go. Ne, che na tyah im puka. Majna ta im.

Sega ne se pravi poveche na maj, ami ela tuk. V Toronto, bisiness administrator zapochva s 60-65000 CAD na godina, okolo 90-95000 DM.

Az sam tvardo ubeden, che edinstveniyat shans za Bulgaria e da se mahnat kolkoto moje poveche hora, za da moje edin den, eventualno, da se zapochne ot nachalo.

Edin vapros kam foruma- Kak ot takava prekrasna strana, polititzite napraviha takava idiotska darjava?

I edno uteha za forumtzite- Kostov i sie sa prehodni, Rodopa planina e vechna. Ako vie stegnala shapkata, otskochete do selo Bukova Polyana. Shte se izumite kakva priroda i kakvi hora ima tam.

Cheers

Анонимен23
Поздравления за Кубака!!!

По подобен начин трябва да се отправят същите послания и до всички държавни инстанции - не е виновен интернет доставчика.

Както "СЕГА" писа в нашта страна на практика доказаха че маймуната е произлязла от човека. Крайно време е и политиците да се превърнат на шимпанзета.

И отново поздрав за Кубака! По отношение на избора при кандидатстване за работа - абсолютно е прав - точно така е! Присъствал съм, виждал съм го лично - никои няма шанс ако не е човек на някого. Ако ще и "Кембридж" да е завършил.

Мира24
Браво, Кубак! Все пак, макар и нищо да не постигнеш тук, което е сигурно, ти показа на обществото другия КАЛЕНДАР - истинският!

Сигурна съм, че в друго общество, не на БРАТОВЧЕДИ, ще успееш!

От сърце ти го желая!

Анонимен25
Bravo na poslanieto. Zhalkoto e che vsichki znaem che e taka, dori e po-losho ot opisanoto, no na nikoj ot upravlyavashtite ne mu puka.

Samo se habim naprazno da si govorim, ami po-dobre da gledame koj-kyde mozhe da se spasi, che tuk nyama bydeshte!

Анонимен26
Мисля си за мястото на нашия президент във виртуалното пространство, тъй като съм го виждала колко "вещо" борави с онази джаджа са копченца и жици, наречена компютър. Та се чудя как така е станал член на международното Интернет общество, човек който едва разпознава клавишите на клавиатурата.

Стискам палци на Кубака!Web Site Name

Анонимен27
Браво на момчето.Надхвърлил съм 50-те, много глупости съм чел и видял, но това е един радостен миг за мен. Нека имаме повече такива синове.

Пък за какво ли му е на това това говедо стоянов страница в интернет.

Дядо

cleverman28

Браво пич. Добре казано за страната, добре казано и за бол.бг

Всеки нормален човек от бранша знае че В. е леке, но няма къде да го каже.

Що се отнася до президента, той е добър човек и няма какво да го оплюваме тука, властта му е никаква и надали той е докарал страната дотука. Просто имал лошия късмет на неговата страница да се появи голата истина.

cleverman

St29
Когато преди 10 години завърших с отличен висшето си образование си мислех, че вратите пред мен ще са отворени и проблеми с намиране на работа няма да имам. Подобна бе и ситуацията с жена ми.Да ама не. Оказа се, че нашите знания и умения са най малкото, което интересува някого. Това, че държавата бе изхарчила много пари за да ме образова а и аз много усилия ,нерви и безсънни нощи също не интересуваше никого.Още си спомням един директор, който успокояваше колегите ми двойкари че"и аз имах много двойки, ама на , директор станах".Вярвах, че на това ще му дойде краят, но уви, това не стана.Не виждам и кога ще стане за съжаление в нашата щуробаджинашка държава.

Така че разбирам Кубчето.Намерил е добър начин да напомни на политиците , че са задължени на избирателите си.

Анонимен30
Мисля че "хората" които са на високо трябва да се замислят за положението. България ще продължи да съществува само ако младите останат в нея. За Кубака- само поздравления за смелата постъпка.

Beti Kubak, tova, koeto si napisal, go misliat mnogo mladi hora u nas. Ti si isbral originalen nachin da go kajesh, taka che da go chuiat dosta hora. Bravo na teb !

As sym ot mesezi v chujbina i na tesi, koito veche tyrsiat rabota navyn, iskam da kaja, che se isiskvat syshtstveni jertvi, sa da isdyrjish tuk. Nehstata ot Bylgaria isglejdat dosta po-lesni i po-raslichni, no tova ne e taka v realnia jivot. Ako trygnete po tosi pyt, opitaite v America (USA, Canada) - Tuk, v Evropa (dori i sled godini) shte te pretsakvat otvsiakyde i sa vsichko. Tolerirat si svoite grajdani, a nas, ni ispolsvat sa sapylvane na dupki, vsiakakvi. Iskat da te vkarat v tehnite modeli i shabloni, a te (chesto) se okasvat tesni sa nas, bylgarite. Vyoryjete se sys sili i beskraino tyrpenie i napred!

Анонимен32
Това вече ми прилича на кибер-революция. Ето това мислят хората на фона на КАЛЕНДАРА! Аз лично 14 години съм живял зад граница и май вече съжалявам, че се върнах. Върнах се не зради Съборите и Великдените, а заради България. Но тези май ще ни организират нова голяма екскурзия. Браво на Кубче, че го каза, защото така мислят младите. И защо, за да кажем какво мислим трябва да хакваме страници?

Весо

Анонимен33
Za Alexander Nikolov...

Imenata nqmat znachenie ! Na nikoi ne mu trqbwat geroi i kumiri..... a niq bylgarite samo towa si tyrsime... nqkoi da ni wodi i uprawlqwa, zashtoto ako nqma nqkoi s usten nishto ne movem... !!!

Publichnata demonstraciq na znaniq i umeniq ne wodi do nishto, zashtoto wseki move da se prawi na interesen... a ne mislq che na nqkoi sa mu neobhodimi klouni i shutowe koito da razweselqwat naroda........

Trion God bless ya!

Bravo choveko.Jalkoto e v BG che ste se vdigne malko shum okolo teb po presata,veroiatno TV-to,ste stanesh izvesten v Irc i IT sredite ,NO NIKOI niama da oceni taqlanta i sposobnostite ti.A i mislish li che mr.President ste se trogne ot pisanieto ti?

Az lichno mislia che ne.Samo se nadiavam cialata istoria da NE E chast ot niakakva reklamna kampania na mr.Pressadent i sled tova da posledvat prefektno napisanite za sluchaia surcerazdiratelni rechi.E t'va e porednoto mnenie ot zadgranica......

a za patriotizma....hmmmm......uspeh na nabojnite!

ha sega de ?!?

Анонимен35
Е и аз да си кажа думата....

Заглавието на статията трябваше да бъде:

НАИ-ПОСЛЕ НЕЩО ИСТИНСКО ОКОЛО ПРЕЗИДЕНТА !

И съвсем не съм съгласен с по-горе изказал се , че той бил човек, пък те му развалили страницата....

Нищо подобно драги - В тази управляваща СГАН няма нищо случайно..... Плужеците поне оставят някаква диря след себе си за да се види от къде са тръгнали и какъв им е пътя. А за този не виждам нищо друго совен ДУМИ, ДУМИ...

И не е нужно да се бяга от красивата ни и чудесна родина, а да се оринат всички боклуци от нея, а онези, които последните 10 само рушаха и грабеха има построени места за тях, макар , че 20 гр. олово ще им стигне... за да дозадоволчт АЛЧНОСТТА СИ !!!!!

СЛЕД , КАТО ИЗЯДОХА БЪДЕЩЕТО НА НАЦИЯТА , ТЕ СА ЗА БОКЛУКА.... КАКЪВТО ВСЪЩНОСТ И СА!!!

Един баламурник

Почитателка36
Поздравления, Кубак! Освен за това, че можеш да го направиш - и за това, че го правиш, за да кажеш истината, която много от нас не смеят да коментират, за да не се окажат в твоето положение! Дано се намерят хора, които да използват случая и по подобаващ начин да се доберат до теб, за да се възползват от уменията ти. Ако съм на мястото на Президента - автоматично ще получиш която работа пожелаеш и на каквато заплата поискаш. Но целта е друга : гладния и босия се управляват по-лесно - с кора хляб и гумени галоши. Пък бъди колкото си искаш умен ... Момче, трябва да бъдеш силен и, убедена съм, ще се справиш. Но, моля те, не напускай страната - ще останем само слабите и безволевите! А тя (България) е "...земен рай...".
Анонимен37
BRAVO, BRAVO mnogo tochno. Neka direktora na fabrikata za iluzii podade ostavka i da prestane da luje tezi koito mu dadoha vlast. Stiga e rabotil da prestupnizite(deputatite ot SDS)
Julia38
Bravo!

Tryabva ot vreme na vreme da se kazvat nyakoi istini na myasto i na vreme , che naposleduk se prekalyava s poruchkovi skandali, no eto i edin istinski. Radvam se, che tolkova hora podkrepyat Kubaka - i ne samo mladi. Tova, koeto toy kaza, go spodelyat vsichki hora koito po edna ili druga prichina sa tuk /v BG/.

Nadyavam se, che prezidenta izdirva avtora na poslanieto zashtoto se e subudil ot rozovia sun i e progonil ot suznanieto si romantichnite spomeni za Rojen, i se zamislya za realnite problemi na bulgarite - mladite nay-veche, ta nali tova e budeshteto. Ne vijdam samo s kakvo moje da opravi polojenieto imenno toy. U nas prezidenta e bezglasna bukva. Nay-mnogo da uredi podhodyashta rabota na momcheto, a ostanalite?

Ami mnogo sme... Az sushto pravya prouchvaniya za zaminavane...

emanuela goljamo subitie. pitam se samo, kolko wreme schte trae, na printsipa Wsjako 4udo sa tri dni. A problemite si ostawat. I kerwanut si wurwi, i ku4etata si lajat.... I MLADITE HORA BJAGAT OT BG. i njama da se wurnat. kolkoto i da e trudno w 4uschbina, po dobre da miserstwasch nawun i da se mu4isch kato greschen djawol, saschtoto trjabwa da sapo4nesch ot na4alo, otkolkoto da si PROSJAK w RODINATA si.

GOSPOD DA PASI BULGARIA

Анонимен40
БРАВО К У Б И К, Тиси истински МЪЖ !

Най сетне някой да каже, че царя е ГОЛ. Главния виновник е онова драгалевско ЦИГАНЧЕ Ванката Костов. Стоянов е само едно лайно от цялата тоалетна наречена СДС...

Браво КУБИК, Евала на теб, Аз съм стеб и много са с теб!

Анонимен41
Хак му е да му го хакнат на Стоянов, че много приказва,и ...много плюнчи като приказва. А който много приказва винаги греши, тъй като говори излишни, непроверени от живота, а и от него самия неща. Не Ви ли прави впечатление, че през годините на мандата си той се вживя в ролята си на велик държавник и голяма личност. Боже опази! Народа мизерства, а вие му вижте бюджета - как го е надул - ще се пръсне, и му вижте антуража - обградил се е цял римски легион блюдолизковци, подмазвачи, кариеристи, анатемосани от партиите първенюта и пр ! Дай боже Костов да го озапти малко, защото започна много да се олива! Не е нужна президентска институция на българина, не е нужна.Не само вицепрезидент, а и такава кукла на конци "президенска институция - не ни е нужна! Това е! България е парламентарна, а не президентска република!
Анонимен42
Samo edno golyamo bravo moga da dopalnya.Az sasto ne sam v BG no ne prestavam da mıslya za neya.Bolno e da gledas Balgarıya v kakvo se e prevarnala.Za tova ne sa vınovnı HORA kato KUBAKA.Zavarsıh medıcına s otlıcıe zastıtıh spesıalnost rabotıh 12 godını vse s nyakakva nadejda za nesto po dobro,no nısto dobro ne se slucı.Slusah samo lajıte na polıtıcıte koıto prosto sa ednı ı sastı nezavısımo ot kakav cvyat ıdvat.STIGA VECE!DOSTATACNO LAJI CUHME! Ogledaıte se kolko mladı hora vıjdate okolo sebe sı Balgarıya sı otıva kato darjava.Za tova ste vınovnı vıe upravlyavastıte.Pak ı zasto lı da vı ceta laskavıte stranıcı v ınternet.Naı posle nesto smısleno tam.
Аналитик43
Как да обясним на децата, г-н Президент, че хакерството не е легитимен акт? Какво въобще значи законност в България?!
azad44
Mnogo se izkefih na originalniya natchin da si kagesh mnenieto,napalno sam saglasna s mnenieto na momtcheto po vaprosa s natchina za namirane na rabotata v Bg,no iskam da dobavya tche tova ne e neshto novo v nashata mila Rodina, taka e bilo vinagi,prosto sega e po lesno da se kage i nikoi ne go e strah i ne biva da se zabravia nikoga kakvo beshe,zashtoto naposledak stanahme mnogo kasopametni.No nali iskahme da se promeni tova i kogato neshtata prodalgavat v stariya stil naistina si kazvash "tozi film sme go gledali,ta dori sme i outchastvali v nego", haide basta i ..........

kakvo ti ostava osven da napravish neshto.

No si mislya tche ako Prezidenta e pitch,a mislya tche toi e,ne samo tche nishto niama da napravi na momtcheto,a i triabva da go pohvali,zashtoto ima hora koito kazvat kakvoto mislyat, a ne se spasiavat poedinitchno i taka pone moge da se napravi pone opit za promyana.mnogo e got da otidesh pri Prezidenta na 8.12. da peesh malko pesni i posle haide na specializaciya v tchougbina i t.n. i toya film sme go gledali vetche.

Ouspehi

Анонимен45
Az njamax namerenie da se izkazvam,za6toto xorata predi men sa go kazali mnogo po-dobre.No tova ,koeto pro4etox pod mnenie Nr.20 napravo me 6a6na.Ne razbiram kak moje da ima xora,koito vse o6te da misljat po takav komunisti4eski i gazolizni4eski na4in!Za kakva realizatsija i za kakvi sposobnosti mi govori6,be 4ovek?TAKOVA NE6TO V BALGARIA NE SA6TESTVUBA !Mladite xora stoiat na ulitsata,za da moje takiva kato Pe6o Konja da si razvjavat onaja rabota s 4artarni poleti, ili takiva kato Bojkov da si ugojavat tlastija zadnik i da xarkat po zasedanijata.Te li 6te opravjat tazi strana?Edva li.A i dokato ima o6te takiva smotanjatsi kato teb,ne6tata 6te si ostanat sa6tite.

Az sam tvardo zad Kubaka i mu pojelavam po-dobri dni,tam kadeto 6te otsenjat znanijata mu,a i 6te go tsenjat kato 4ovek.Az sa6to mnogo obi4am Balgarija i s goljama maka ja napusnax,no ve4e 4 mesetsa sam v 4ujbina i makar naistina nikoi da ne me e posre6tnal s "otvoreni objatija", PONE VIJDAM SVETLINKA V TUNELA.

Bjagai ,Kubak,bjagai i ne poglejdai nazad!

Анонимен46
Blagorodno zavijdam na Kubik, tqi kato ne razbiram v tqnkosti kak mozhe da se hack-ne edin site. Ako Gospodin Prezidentqt moje da prochete poslanijata vqv Forum-a (v koeto se sqmnjavam, zashtoto te sa v protivorechie s KALENDAR-a) bi se ubedil nakqde se dvijat obshtite nastroenija na obiknovenija "elektorat".

Takiva upravnitzi si zaslujavat samo edno - da bqdat ostaveni nasame da si se upravljavat.

P.S. Kqde e Bogi, che da napravi edna obobshtena statistika na poslanijata po temata?

Анонимен47
Браво на Кубик

...браво на всички които си казват ..който както може

...още по-добре е когато можеш и да направиш нещо....

И моите деца тръгнаха към чужбина

Кого ще им остане на всезнаещите умници да управляват тук ...

неграмотните и немощните ли ?

Анонимен48
PREZIDENTAT S T O Y A N O V DOSEGA USPESHNO IZDARZGA IZPITA SI PO P O L I T I H E S K I M A R K E T I N G. TOI E PROFESOR V TAZI OBLAST. NO SEGA MOZGE DA STANE I A K A D E M I K - PROSTO TRJABVA DA NASTOJAVA DA NE BADE PRESLEDVAN HAKERA, DA OTBELEZGII POSLANIETO, KOETO MU E PRATENO S TOZI AKT I DA INITZIIRA OBSTESTVEN DEBAT OTNOSNO BADESTETO NA MLADITE HORA V BULGARIA. DORI I DA BADE OTKRITO TOVA SMELO MOMCHE - HAKERA - PRESIDENTAT TRJABVA DA GO POKANI NA SRESTA I DA MU BLAGODARI.

A OTTAM NATATAK REITINGAT MU SAM STE PORASNE. TAKA CHE, HAPPY CAMPAIGN, MR. PRESIDENT!

TVOI POLITICHESKI SAVETNIK V SJANKA!

Ivory®49
DA DA DA DA

No samo gledaite kak shte go oburnat sled dva tri dena tova - shte go izkarat politicheska poruchka, neloqlna pred-predizborna deinost, samo stoite i chakaite :-))

I vmesto da se zamislqt naitina vurhu tova koeto pishe Kubaka /evala batka/ shte gledat da izkarat dividenti ot tova neshto.

Анонимен50
С теб съм Кубик ! Ех да имах твоите способности,че да вляза в страницата на кОМАНДИРА......Къде си гЕНИЙ Дайнов?
breskov51
Mnogo mi e got da cheta diskusiata. Bravo i na Kubaka. Mislia sashto che e kraino vreme politicite da sprat da dardoriat a mi da napraviat neshto praktichno, koeto da ima rezultat. Shte si pozvolia i da dam primer. Ne e tolkova slojno pone da opitat i da privlekat golemite IT firmi v BG kato im beshtiat danuchna vakancia za pone 5 godinii drugi privilegii. Moje i da zagubim niakoi lev ot danuci no pone shte si zapazim mozacite u nas. Taka pone tezi koito sa ostanali mogat da rabotiat normalno.
Анонимен52
NE NEKEZVAJTE KUBAKA! TOJ POKAZA GRESHKITE - I V COMPUTERNATA SYSTEMA, I V UPRAVLENIETO. A KAKAV PO-DOBAR KOREKTIV OT TOZI! NO NADALI TOVA STE BADE RAZBRANO DOBRE.
Анонимен53
Bravo, Kubak!!
Анонимен54
Bravo na picha!

A za Anonimko 20 i 33, bih go posyvetval, ako go tormozi stadnija kompleks da hodi na selo - tam sred srodni dushi njama da ima nuzhda da se zamislja...

... no i da se syglasja s nego che: "ne mislq che na nqkoi sa mu neobhodimi klouni i shutowe koito da razweselqwat naroda" - naistina, prezident kato Stojanoff pone na men ne mi e neobhodim.

Анонимен55
Bravo!!! Samo taka balgarino!!! Malko po-chestichko shte e nujno, obache, zashtoto nasheto politichesko lobi ne e ot naj-madrite i shte mu e nujno moje bi oshte neshto , za da obarne vnimanie...nali taka Vanka?
Анонимен56
)
Анонимен57
Mislia, 4e niakoi triabva da predstavi na prezidenta kopie ot diskusiata
Анонимен58
Ne mojah da se spra i da ne napisha i az svoeto mnenie!

I az sam edna ot izbyagalite. I az znam na kakva cena. I az znam kak vsichki moi priyateli mechtayat samo za edno - da se mahnat ot BG. I ne samo az znam zashto vsichki te iskat da izbyagat. Bulgaria e edna prikazna strana, narodat ni e surdechen, golyama chast ot naselenieto ni e s ravnishte na inteligentnost nad srednoto i imenno tazi inteligentnost ne ni dava mira i ni tika da se vturnem v tursene na po-dobra jiteiska realizaciya. Nito edin inteligenten bulgarin ne moje da se primiri s jivota v Bulgaria. No sushto taka e izvestno, che povecheto bulgari sme i strahlivci, zatova i ne uspyah dosega da chuya ili vidya neshto tolkova prosto i veliko, kato tova chestno hakvane na prezidentskata stranica! Dalbok poklon pred mladeja, koito se osmeli!

Mechtaya za bezkruvna revolyuciya, koyato bi preoburnala iz osnovi bulgarskoto obshtestvo i durjava. Nikoi veche ne vyarva na goli obeshtaniya v BG. A i robskoto ni tarpenie e na privurshvane. Edinstveno me e strah, che tozi samoten glas shte ostane glas v pustinya i nishto nyama da se promeni. Upravnicite ni shte prodaljavat da bogateyat na nash grub - tip - "miji da te lajem", mladite vse taka nyama da mogat da se realizirat i shte trugvat po chujdi patishta, a bashtite i dyadovcite ni vse taka shte si mizeruvat i popivat. No kakvo da napravim? Ta nali nito edin ot tezi "na vurha" nyama da pusne kokala, za da dade pat na kadurnite i mojeshtite, koito naistina biha raboteli za 'blagoto" na naroda i rodinata ni!

Levski umrya, predaden ot bulgarin, Stambolov be ubit - otnovo ot balgari, a parviyat i edinstven bulgarin, koito se osmeli da izrazi na glas mnenieto na celiya bulgarski narod e narichan PRESTUPNIK?????!!!!!!!

Az pitam DOKOGA, gospoda upravlyavashti???? Ne vi li e sram? Nima kapka savest ne vi e ostanala? Mrachnite komunisticheski vremena otdavna otminaha, sega cyala Evropa vi gleda. Pak li shte naparvite pogreshen hod i shte ni vurnete oshte 50 godini nazad?

I vaobshte, imate li ushi da chuete kakvo vsichki nie vi kazvame? Ili shte se prestruvate na gluhi, tui kato pak ne vi iznasya?

Анонимен59
Brawo, Kubaka!

Neshtata trqbwa da se kazwat. Tribunata nqma znachenie.

Az syshto mislq za chuzhbina.

Imam zhena i dete, a woennite si tochat noktite za men.

Ama shte go *****.

Анонимен60
Bezbroi pati ura! Nai-setne byahme chuti i to dobre. Hakvaneto na site na prezidenta e nai-sigurniya nachin da budem chuti, nali?

Sega da vidim kakav shte bude otgovorat.

Bravo, momche! Az sam s teb, a ako reshat da te sadyat/da ne dava Gospod/losho im se pishe. Pak shte zaprilichat na komunisti. Vupreki che, ot druga strana shte kajat, che ne e zakonno podobno pronikvane. Ha ha ha! Ami, tolkova kadurni hora rabotyat za vas, sled kato edin beden, neobrazovan haker uspya da go napravi.

Edin nadigna glava, gospoda, kakvo li shte pravite, ako bude posledvan?

Strah li vi e da ne vi izstinat mestencata, a?

Znaete li kakva sila e naroda, kogato se nadigne?

Vreme e za promyana!

Stiga! We've had enough!

Анонимен61
Naplqno sqm sqglasen s Anonimen 57, che e NEOBHODIMO da se predostavi na Gospodin Prezidenta diskusijata (po-tochno edinodushieto na mnenija) ot Foruma. Mislja si, obache, che tja edva li bi go zainteresuvala - toi e najasno s neshtata, no parcheto ot banichkata e vazhnoto v momenta. Pqk i s tezi nikakvi prezidentski pqlnomoshtija...S kogo po-napred da se konfrontira...

Nakraja - kategorichno ne sqm sqglasen s kvalifikacijata, che mladejqt, izvqrshil tozi akt, e RAZBOJNIK! Za mene tova e DOBLESTNA IZJAVA NA POZITZIJA. Vsekimu spored zaslujenoto!

Ivan62
Vsichki tezi revoliucionni nastroenia sa chudesni. Imame li obache istinska alternativa. Tova ni e tragediata che i ednite i drugite sa maskari
bbb Na 20 godini sum i e vqrno ce rabotq kato programist(nameril sum si rabota) obace i az mislq da zamina za cujbina. I ediniq mi ot 2 shefove zaminava,i tozi na chieto mqsto pochnah v nacaloto(i dvamata v USA), i edin s koito stqh da rabotq po edin produkt zamina za kanada i oste mnogo poznati navsqkude(ispaniq,germaniq i t.n. vece neznam kato se zapoznaq s nqkoi dali utre ste e v stranata). Oste 1,5 godini mi ostavat da zavursa i moze i az da zamina. I sega imam vuzmoznost v Germaniq ili v USA, no v America ne e sigurno. Ne kazvam ce tam e lesno, no nie vsustnost ne tursime da ni e lesno, a da se realizirame, ako trqbva i na nqkolko mesta ste rabotim ( :-) to 1 rabota nqma ili mnogo trudno se namira,a puk az za nqkolko govorq :-)).

Napulno sum suglasen s Kubaka i chesno kazano i az moze da napravq nesto takova.

Dori da ne go napravq te podkrepqm.

Анонимен64
Kazah vi go, a vie oshte ne razbirate. Greshki i prezidentat ne e dopuskal. Nali veche otkrih - tova e vapros na lichno mnenie.

Vankata

Анонимен65
Wivdate li se samo kolko ste mizerni, kato tozi deto e naprawil mizeriqta

Dokato ima takiwa deto samo goworqt... nishto nqma da se oprawi, a kakto se wivda ot kazanoto do tuka... dai mu na naroda tema i toi q prawi nacionalen problem !

Bil sym komunist i neznam si kayw.... ami az neznam nqkoi besepar ili pyrwanowa podmetkolizachka da e w zashtita na prezidenta i Kostow..... mai nqma takiwa

Predstawqm si ako imashe konsomol kak wsichki shtqhte da ste tam za da wi e uredeno i naredeno...... a???

"anonimkoto" ot 20 i 33

Анонимен66
POzdraviavam kubaka za tova che izobreti nov nachin za obshtestven debat. POzdraviavam go i za tova che ne se e vazpolzval ot umeniata si i ne e razrushil saita ili pak ne go e napulnil s pornografski prostotii, a prosto e sazdal edin doblesten nachin da izrazish mnenieto si bez da vredish nikomu. Dostoino povedenie.

Az ne sam specialist zatova prizovavam vsichki kadarni hakeri da posledvat primera na Kubaka i bez da nanasiat shteti da napomniat na upravliavashtite che ima oshte mnogo rabota i da ne se glavozamaivat a da rabotiat.

Анонимен67
Na anonimko 20 33

NAPULNO SAM SAGLASEN CHE TRIABVA DA SE RABOTI A NE GOVORI:

NO NESHTATA TRIABVA DA SE OBSAJDAT ZASHTOTO OT 1000 tupi mnenia MOJE DA IMA EDNO CENNO I TO DA NI POMOGNE

TAKA CHE NE OPOROCHAVAITE NESHTATA: HORATA TRIABVA DA GOVORIAT

Анонимен68
Браво пич! На мнението че може да имам някакви правни последствия-ГЛУПОСТИ! Няма такъв закон.

Аз съм икономист по образование, в момента работещ в IT фирма (за мой късмет). До скоро направо съжалявах, че не съм компютърен специалист. Ако бях на момента се изнасях. Слава богу сега пред мен се отварят подобни възможности и не мисля този път да ги пропускам.

Да им таковам, таковата на тези политици. Вярно е, че каквото и да направим НЯМА АЛТЕРНАТИВА ХОРААА. Който и да изберем ще бъде все същото, за съжаление.

Евала, момче!

Анонимен69
Jalko e che v BG to chovek samo ili moje bi samo po topzi nachin moje da pokaje che e dobyr... Zashtototo biutokraciata e napravo neveroiatna...!!!

I kakvo mu ostava na chovek kogato si plashta danycite i te otivat za komandirovki na razni ohraneni i to dosta nashi politici osven da se maha...

Mdaaa ako padnat vizite to neka se zamisliat politicite kato mladite hora napusnat koi shte plashta danyci za pensii i komandirovki a moje bi i za niakoi i drug koktel...

A dd setih se shte ima "Dopylnitelno dobrovolno zadyljitelno osiguriavane") Mdda super ...

Mai naistina stava mnogo god da se jivee tuk v BG to... a?

Da da ama da si v niakoe RMD nce ili pone da imash chicho Vladika...

Radvam se che ima i takiva koito hakvat...

Pone tova da mu ostane na chovek de... A ne da chete publichen registyr na nashte velichia i da im se chudi chovek kak taka za edna .. dve godinki si nakupiha tui onuiii a niakoi kato si platiat danycite i edvam skyrpvat dvata kraia....

E da to deput da si pone mama mu stara..))

Анонимен70
Bravo na Kubaka

nemril e nachin da si kaje mnenieto i tova na vsichki kato nego

taka che da byde chyt. Kogato njakoj se pravi che ne te vija i ne te chuva,

se nalaga da go udarish za da te zabeleji. Gospoda upravljavashti!!!

Ne se pravete che ne ni zabeljazvate, shtoto naistina she izcheznem, ama posle she e kysno.

shesti71
Kubak bezsporno ti imash niakakvi poznania v tazi oblast. Az sushto. Kak da ti kaja - mnogo si padam po nestandartnite neshta i me kefi che ti e hrumnala takava ideia za izkazvane na mnenie. Kolkoto za drugoto - az sum optimist. Bulgaria vinagi e bila, e i shte bude strahotna durjava. Moite priateli sushto zaminaha v chujbina. No ne mislia che tova reshava problema. Tova e biagstvo ot problema. Vekove nared nashite slavni dedi ne sa izbiagali, zashto tochno nie triabva da izbiagame pri tova nashite problemi sa dalech po malki ot tiahnite? I oshte neshto - zashto ne se ogledash malko okolo sebe si? Diavolut ne e tolkova cheren. Ne zabeliazvash li che putiat e samo edin - kum po dobro. I nie vurvim po tozi put. I v chujbina go zabeliazvat. I tova e napraveno ot sushtoto tova pravitelstvo koeto tolkova se opliuva. Az ne sum sedesar nito besepar. Ne se zanimavam s politika. Prosto fakta si e fakt. Dobro ili losho no zaslugata e na tova pravitelstvo. Prosto samo kato se ogledash naokolo i vijdash che kartinata e suvsem razlichna ot poslednite 15 godini. Az sum si spechelil moeto rabotno miasto bez rodnini i priateli. Iztzialo sam. Taka che ne e suvsem viarno i tova za rabotata. Uchudvam se che ti ne si uspial da se realizirash profesionalno do sega. V nashia bransh se tursiat hora sus zalojbi. Moje bi prosto ne si popital v podhodiashtata firma.

i molia vi ne me izkarvaite tzveten v posetneshnite si kometari za moeto mnenie! Az naistina ne simpatiziram na nikogo.

Grigor Margaritov (shesti)

Анонимен72
На Анонимкото от 20 и т.н.

Не те знам какъв си, ама що не си остана в комунизма бе човек.

А това какво е било, или какво е щяло да бъде ако еди какво си-МОЛЯ, МОЛЯ.

Просто става въпрос за различни неща.

Ами направи нещо ти БЕ 4ОВЕК. На нас не ни се мълчи. Това е

Анонимен73
РАВНОСМЕТКАТА ДО МНЕНИЕ #66 ВКЛ.

ОБЩО МНЕНИЯ - 66

ПРОТИВ властта, политиците и/или техните дела - 61 (92,5%)

ЗА властта, политиците и/или техните дела - 2 (3.0%)

НЕУТРАЛНИ - 3 (4,5%)

УТРЕ ПАНОРАМА И СТУДИО НОВА НА ГАРЕЛОВ ЩЕ НИ ОБЯСНЯТ КОЛКО ГОЛЕМИ СА УСПЕХИТЕ БЪЛГАРИЯ ПРИ КОСТОВ И СИЕ.

Анонимен74
Всеки средно статистически българин е съгласен със Кубака и застава зад него. За младите няма никаква алтернатива, за да останат, а и за тях се сещат само на 8 декември, при някое престъпление или когато наближат избори. Иначе всички мислят за тях да ама само на сън, щото децата на 99% от депутатите са в чужбина. Ми то в България са останали само чуждите и коя е тоя непреодолима сила, поради която да мислят за тях. Да им осигурят желаното образование /вече и сградите им вземат - в Бургас например, или не им признават дипломите, които когато са кандидатствали са били лигитимни/, или им дава шанс за започнат работа, да не говорим и да е добре платена, или насърчават раждаемостта /да с 0,02 лв/, или облекчен режим при закупуване на жилище и т.н. Май наистина вече е време всеки да ги хакне както може, пък туко виж нещо се промени и след някоя друга година да не са само пенсионери в България. Има един много хубав български филм "Войната на таралежите" май е време за "Войната на младите" какво ще кажете?
Демократ Способностите на Кубака са достойни за уважение. Жалко, че това е начинът , по който да ги.докаже. Но така е в България, УВИ! Жалко е и че ефектът ще е нулев. Очаквам управляващите да започнат да ни обясняват как: "...точно такива актове вредят да имиджа на страната и пречат за пиобщаването ни в голямото европейско семейство и ...", нали няма нужда да продължавам повече? Всички наизуст знаем тази опера.

Забелязвате ли, колко от нас са се подписали с име /доколко е истинско е друг въпрос/? ВСИЧКИ НИЕ ЖИВЕЕМ В СТРАХ. И точно затова използваме анонимността на мрежата. Тук си изливаме всичко, което мислим. Може би, ако някой ден започнем да го казваме високо и ясно, ще има и кой да го чуе. Тогава и България ще бъде друга. Но дотогава имаме и другата останала ни възможност ГЛАСУВАНЕТО, КОЕТО СЪЩО Е АНОНИМНО. Дано поне чрез него да покажем, че искаме България друга - не на сините и не на червените.

На Кубак желая късмет. Той ще успее! Без значение дали тук или някъде другаде - той просто ще успее.

Анонимен76
Аз съм на 60, още работя и по цял ден съм в Интернет. Ние живяхме интересно и имахме разкошни занимания. Колкото и да оплюват миналото, тогава се строеше, а сега се руши. За младите освен да станат келнери или проститутки друга смислена работа няма.

Като се изнесат в чужбина какво толкова - след време България ще остане географско понятие, както е Тракия. Някой да говори тракийски??!!!

Така че политиците - пеликани трябва повече да мислят, а не само си пълнят гушите.

iva77
Ama tova umno momche kakvo pravi oshte v tazi skapana strana?
Анонимен78
NA 71

Napulno sam saglasen s teb, 4e tova e PURVOTO PRAVITELSTVO koeto se opitva da napravi neshto. obache tova ne oznachava che triabva da gi pooshtriavame. Naprotiv

vseki den saprotiva sreshtu razni tapi ministri i biurokrati. I tazi rabota triabva da se varshi ot opoziciata i mediite. A nie kvo imame - opoziciata e absoliutna dupka. te nikoga niama i da se opraviat.

nai golemite vestnici 24 chasa i trud sa takava pumia che na chovek da mu se otshte da chete. Partiinite vestnici i te.

Ima samo edni SEGA, CAPITAL: PAri koito ti davat po normalna informacia.

Az ucha v Germania v momenta. No prez Juli se vrashtam. I to ne zaradi niakakav vial patriotizam, a zashtoto vijdam che tuka e sashtata smeshka. Tehnite politici sa tolkova smeshni kolkoto i nashte. Biurokraciata e malko po malko no pak sazdava sashtite problemi. NO istinata e che tuk ima ikonomika i tia dviji politikata a ne obratno. Taka che dokato v BG ima ministri i politici koito sa palni nekadarnici i koito se opitvat da praviat pari niama da se opravim. Na zapad parvo praviat pari i posle politika. tova e.

Анонимен79
Mnogo meko se e izrazil za tezi neprosveteni nagli bezdarnitsi. Vsi4kite sa za zatvora.

Loshoto e che i drugite sa kato tiah. Zatova vsichki triabva da si otidem - neka si ostanat samo te i shte umrat ot glad.

K80
Bravo, Kubak!

Niakoi gore napisa che alternativa niama... Tova e taka na prav pogled. No triabva da si ia sazdadem. Neshto kato "Blagodarim, a sega si varvete!". Pone da opitvame novi neshta, moje bi Gergiovden, moje bi niakoi drug. A ne ot BSP na SDS i obratno. Nali znaete- sas stari kurvi...

Hei, Anonimen 65! Stiga si pliampal, dai niakoi argument! Po tova prilichash na komunist- che samo pluesh bez da kazvash neshto smisleno. Ti si pliu, ne ni prechish.

Kubak, pozdravi ot edin uspiavasht v USA. Moeto veruio sega e: obicham Balgaria- ne moga da rabotia i otseliavam tam (za razlika ot US- anonimko65 da mi obiasni zashto)- mrazia nashte polititsi i v chervata (zashtoto te dokaraha neshtata do tam).

Kubaka81
У-хаааааааааа

колко много изказвания

Не вярвах че с това си дело така яко ще разбуня духовете но таино се надявах.

Благодаря на всички които ме подкрепиха но аз пак съм си безработен

Анонимен82
До демократа #75.

Не си прав, драги, за анонимността. Форума на Сега е направен доста неудобно - за да пишеш с ник, всеки път трябва да въвеждаш и парола. Много по-лесно е да щракнеш с мишката на "анонимен". Аз поне затова карам без ник. Предполагам, че и за 98% от другите анонимни причината е същата. А и къде виждаш самоличност и идентификация в името, което ще оставя сега!?

Иван Крушарски

Анонимен83
SAGLASEN SAM:

NE SA VAJNI IMENATA A MNENIATA

Анонимен84
EH SEGA AKO MOJESHE NIAKOI SAVESTEN JURNALIST OT NOVA TELEVIZIA ILI KANAL EDNO DA POKAJE DISKUSIATA V NOVINITE

SHTE SE POCHUSTVAM MALKO PODOBRE:

ZA BTV NE GOVORIA SHTOTO OT TIAH DOSEGA SVESTNI NOVINI NE SAM VIDIAL:

Sand до #82 (Иван Крушарски)

има нещо, което не сте разбрали за форума

Можете да пишете и със ваш NickName без парола ! Пишете си Nick-a и щраквате АНОНИМЕН, от това по просто не може и да бъде !

iva86
Ama tova umno momche kakvo pravi oshte v tazi skapana strana?
Българчо87
номер 84

Напълно си прав, тези от bTV са абсолютни некадърници !

пускат каквото им е кеф по новините без да огледат проблема подробно и да го анализират.

Marian88
Do kubaka #81

Niama da e zadulgo

Жив дядо89
Я да пробвам без парола.

Браво на Кубака. Май че трябва нещо като Гергьовден - с мноооого голяма метла.

Ани90
Ей Кубак, много се кефя че се обади

Друго си е така!!!

Твоя фенка

Анонимен91
Чудя се, защо не се захванете с нещо полезно, вместо само да се оплаквате. И не ми ги говорете тия, че е трудно да си намериш работа. Дрън-дрън. Само този, който не иска да работи, е безработен. На Кубака като му е толкова зле без работа и не може да намери такава, каквато иска, да се захване с нещо, каквото и да е. Поне временно ще изкарва някакви пари.

А на всички останали, които го подкрепят, искам да задам един въпрос: "Вие какво направихте за България?"

Ралица Василева

Анонимен92
Pitam se koi e bil toq glupak deto e pusnal "Troqnski kon" . Abe hora vnimavaite s exe-ta. I posle Kubaka im bil vinoven.
Хи93
Ралице, ако си тази от CNN, е хубаво да знаеш, че даже когато човек има работа и поръчки за чужбина, банките не дават пари.

Ако е за казино сигурно няма проблем.

Така че хич не е лесно да се живее почтено.

Анонимен94
do #91

i az towa se opitwam da im kava ama me izkaraha...........

anonimkoto ot #20 i #33 i #65

Ани95

Ралица,

Не е в това работата да работиш каквото и да е, защото като те повлече колелото ставаш поредния пропилян мозък. Точно затова сме на това дередже, зашото ако всеки праеше това което е учил и знае, кой знае къде щяхме да сме сега. А досега в общи линии преобладава обратния вариант-инженери работят като пазачи на паркинги за по 100 лв. и т.н.

ivan96
bravo Ani,

saglasen sam s teb

m0rrigan браво кубак!!

а това за троянския кон не е ли измислица на Митко Ганчев

и опит да се измъкне от зле свършената работа.

Анонимен98
Bravo Kubak! Obache loshoto e,che te niama da se vslushat v tova,koeto im kazvash!Sitia na gladnia ne viarva! pone prokara putia! ideata e adski dobra! ))
Читател99
http://www.healthcentral.com/news/newsfulltext.cfm?id=35438&StoryType=Reuter

Кубче, и в Ройтер ли си пипал??????

Иначе си майстор, направо не вярвам, че нямаш работа още

Поздрави

Infomaniac Abe tia ot BOL.BG dali weche razbraha ot kyde im e doshlo?
Hristo Zlatkov101
Kubak, tova koeto stori i napisa niamash si naprestava kak polozhitelno podeistva na bulgarite v chuizhbina, izbiagali ot kostovtsi, stoianovtsi, muraveitsi, sokolovtsi, dainovtsi, vaksbergovki i prochie nekadyrnitsi ili kakto kazvat tuk v "tsivilizovana" Amerika - "all the scumbag". Az obicham i mileia za Otechestvoto si, no mrazia dyrzhavata, tyi kato v neino litse ot 4 godini nasam vizhdam samo naglost, bezochie, antihristianski "moral" i antibulgarska deinost.Radvam se, che im go kaza po nai-podhodiashtia i nai-vazhnoto - kulturen nachin, s edna duma elegantno.

Pozdravi i na vsichki bulgari podkrepili tuk kubaka,

Hristo Zlatkov, izbiagal po svoe zhelanie ot rezhima na Kostov i shaika,

student finansi

pp.S netyrpenie chakam da procheta porednata typotia na dainov ... dali gaz pikae v momenta?

schultz102
Iskam i az kato povecheto ot tazi diskusia da izkaja vqzhishtenieto si ot KUBCHETO!!!!

A po povod vqprosa na edna dama kakvo sme bili napravili nie za Bqlgaria moga da kaja, che nai-malkoto sme plashtali danqci. Kato izbirateli i danqkoplatci sme v pravoto si da iziskvame, a ne samo da bqdem upravliavane.

Анонимен103
Cheta tova ot Amerika - istina e che tuk ne e obetovanata zemja, no horata tuk imat IZBOR - neshto, koeto v milata ni rodina ne sashtestvuva. Golemijat ni problem e, che ne mojem da si izvojuvame tozi izbor. Vsichki 100% podkrepjame tova momche, no v sashtoto vreme znaem, che nishto njama da se promeni - e, toj shte si nameri rabota i tolkova... Istinskata promjana shte doide, kogato na sledvashtite izbori glasuvame za onezi, koito ni predlagat NJAKAKAV IZBOR, a ne zaharosani blizalki, s koito i te i nie da si cheshem ezitsite!
Анонимен104
Anonimkoto 20,33,65,94

s izkazvane 65 napylno me ubedi che si s korava komunisticheska zakalka...

a tova kakyv ne iskash da bydesh men ne me interesuva...

ohhh i za zabludenija ot 71 - mnogo si zabluden momche, mnogo, dazhe ne mi se vjarva che petiletka shte ti stigne da se otyrsish!

Анонимен105
Ralica ot 91

Mozhe da se chudish moeto momiche kolkoto si iskash, no njamash pravo da opredeljash zanimanijata na drugite kato bezpolezni. Oshte poveche che si njamash ni naj-malka ideja koj komentira, otkyde i zashto.

A syvetite ti na mene lichno mi zvuchat typo, adski typo...

Opitvala li si na chuzhdenec da objasnish hubavata pogovorka "Za ludo raboti, za ludo ne stoj"?

Иван Крушарски106
До Sand #85 - мерси!
Sonia Kalinkova Wow .... kakav otzvuk !!! Yvazaema redakcia, poluchavali li ste niakoga tolkova mnenia po koiato i da e statia - estestveno vaprosa mi e ritoricheski ...

Dano tova dade povod i na vlasimashtite da se zamisliat za realnoto pologenie v stranata. Zastavam tvardo zad Kubaka - naj-posle niakoj da se izpravi i izkage mnenieto si !!! Az sam ot mnogestvoto mladi hora zad granica, samo tezi koito sa izvan stranata znaiat kakvo e da si na hiliadi kilometri ot semejstvo i priateli ... Estestveno, tova e lichen izbor, no triabva da priznaem, che ako pologenieto v strana beshe drugo, niamashe da se nalaga da izbirame. Samo do predi niakolko godini Imigramtute sa se narichali s istinskoto si ime - Gurbetchii - i sa gertvali mladite si godini zad granica, za da sabert pari, koito da vlogat obratno v stranata, zaedno s novite znania i kultura ... Dnes niama vrashtane nazad za tezi koito sa uspeli da nameriat patia si izvan stranata .... Gospoda UPRAVLIVASHTI, nima ne chuvate trevognata kambana - mladata krav na Bulgaria izticha, ima li po-tagna istina ot tazi za edna strana?!!!?

Apela na Kubaka e giva plesnica v liceto na celia kabinet, dano sa Vi ostanali cetiva da go prozrete i smelost da postavite dobruvaneto na NACIATA nad licnite si interesi.

S cialoto mi YVAGENIE ped Kubaka,

Sonia Kalinkova

H. Zlatkov108
Miss/es/ Vassileva, mnogo lesno e da se govori ot razstoianie, i osobeno kogato ne poznavash problemite na dneshnoto pokolenie.Vednaga pravi vpechatlenie grubiat vi i nepodchitelen ton s kogoto se obryshtate kym mladite hora, a tiahnite problemite PROIZLIZAT OT LIPSATA na REALIZATSIA sled zavyrshvaneto na universitet.V Amerika pone tozi problem ne syshtestvuva sled kato imash tsenz, no v Bulgaria osven kompanionka ili bodigard, druga rabota lesno NIAMA KAK da si namerish!Pravilno pishe Kubaka, che triabva da si nechii bratovched, za da se realizirash ... taka im haresa na kostovtsi, i taka i napraviha.No problemite na mladite ostavat, i ako ne si silen harakter kato Kubaka, lesno mozhe da se ozovesh na ulitsata narkoman ili pianitsa, v po-dobria sluchai narkotrafikant ili kradets.

WAKE UP!

H. Zlatkov

Анонимен109
Ehhh, unistoshiha ni hubavata darshaviza "umnite" ni politizi !!! Ako snaete kolko mi e ma4no, kato 4eta tija postingi- zjalata inteligenzija na Bg ve4e e v 4ushbuna, i to ne e ,sastoto mnogo ni se iska, a sastoto njama drug na4in da shiveesch ne po-bogato, no s 4ISTA SAVEST.Stoto v BG i bogat da si i beden da si-vse loscho- ste te saduschi korupzijata i 6urobadshanastinata ste te dokara do psihiatrijata. I as sam tragnala sas semejstvoto si da si tarsja kasmeta tuk i da se skitam " nemila- nedraga is taja pusta 4ushbina", stoto drug ishod njama. Ne 4e tuk e po-lesno da uspeesch, no ako si kadaren i uporit- stava.Tija darshavni instituzii, v koito sam rabotila i rabotja tuk ne sam gi pomirisvala v BG, a i njama kak da stane, stoto balgarskite upravnizi se bojat kato djavol ot tamjan ot umni i 4estni mladi hora.

Taka 4e Haker4e,sega konstruktivno: sasega e po- dobre sa tebe da se etablirasch v 4ushbina,satova hvastaj si pataj i se spasjavaj poedini4no v 4ushbina.V Germanija tarsjat kato ludi selenokartovzi- samo v Bonn ima pone desetina firmi, koito ste te glatnat kato topal hljab. Pischi mi na adres uzs@793 uni-bonn.de.

NO PREDI TOVA VSEMI DA NAPRAVISCH NJAJAKAV SITE; KADETO DA SE SABIRAME VSITSCHKI EDINOMISLESTI BALGARI V TSCHUSHBINA I DA TARSIM SAEDNO PAT SA OPRAVJANETO NA BALGARIJA- SASTOTO KOLKOTO I HUBAVO DA E V TSCHUSHBINA PO-HUBAVO OT RODINATA NJAMA!!! SAS SNANIJATA I VASMOSHNOSTITE NA MLADITE I UMNI GLAVI MOSHE BI STE MOSHE DA SE PROMENJAT DOSTA NESTA:VASHNOTO S DA SME SAEDNO I EDINNI- SAMO TAKA STE POSTIGNEM NESTO

H.Zlatkov110
I oshte vednyzh do R. Vassileva, koiato si misli, che sled kato e v CNN e 100 kila!Pitate tezi, koito podkrepat Kubaka - "kakvo sme napravili nie za Bulgaria".Tova e nai-typia i prost vypros, koito samo edin samvluben "zhurnalist" mozhe da zadade, zashtoto vseki edin grazhdanin nezavisimo ot vyzrastta si "pravi" neshto za svoiata dyrzhava, stroitelia - gradi, pisatelia - populiarizira, sportista - razprostira slavata, a dneshnia politik i razgonva familiata - nakratko.No tyi kato predoseshtam, che tova niama da vi e dostatychno to i az kato ne skromen tip shte se pohvalia s moiata roda /mozhe niakoi pyt da prevedete na chuzdentsite druga hubava bulgarska pogovorka: Kakvoto povikalo, takova se obadilo"/ ako tolkova mnogo ZHELAETE.Lichno az sym pretsedatel na bulgarskata organizatsia kym universiteta mi -"VT"/shtom ste v Amerika znaete na koi universitet e tova sykrashtenie/ i se zanimavam s kulturno prosvetna deinost - nai-veche s istoricheskite postizhenia na bulgarskata kultura.

Sega az vi pitam, a vie kakvo napravihte za Bulgaria?

H. Zlatkov

Анонимен111
Браво на смелите българи.

Не залагайте на бита карта. България няма да се оправи. Щом политиците не разбират, че да даржиш млади и здрави хора без работа е престапление и че деца не се гледат с 8 лева на месец, значи няма да се оправи. По-добре си потърсете щастието някаде другаде. Вярно е, че в началото е трудно, но след година-две се чувстваш като в собствена държава. И като се върнеш в България се питаш какво правиш там. Единственото заради което се връщаш са близките. А те милите едвам дишат. Дори и не могат истински да ти се зарадват. Нормално ли е майки да казват на децата си : Добре, че не си тук! и да благодарят на бога, че са отвад океана и че трябва да живеят далго време само с телефонни обаждания?

Трудно е, но се свинква. От тази страна на океана тунелите имат светлинка на края.

Успех на всички, които са трагнали за насам.

Още един избягал!

chavo112
Alexandervasilev Ne sam Anonimen shtoto ne se strahuvam ot vas, BRAVO BRAVO Chubaka Bravo Balgarski Junak. Gordam che nai setne se prestrashi niakoi da im kaze na tia Gnusni PEDERASTI DA TAKIVA SETE PEDERASTI Navsiaka ima ot tiah. Stiskam ti palci Balgarsi Junako da si namerish rabota izvan Balgaria. Zashtoto pomoshta na Balgaria vinagi e idvala ot CHUZBINA. Tova e fakt ot Balgarskata istoria. A tova e taka Zashtoto vinagi ima IZVERGI da prechat tova da stane otvatre.

Moita mechta e sashto da si nameria kasmeta izvan Balgaria i kato doide moito vreme da se varna i da im pokaza na tezi PEDERASTI koi koe

Анонимен114
Da trqbva da gi ima pove4e kato nego samo 4e e lo6o 4e nikoi nqma da si v3eme poyka ot tova i Kostov i sie ne da pravi balgarski vekden i da vika ot 4yjbina balgarite a da napravi nesto 3a nas

Анонимен115
Prochetoh i syobshtenieto, i powecheto ot otziwite. Ostanah naprawo uchuden ot golemiya broy tuka pozdrawyawashti prestypnika za prostypkata mu, a syshto i ot golemiq broj necenzurni pohwali kym nego . To biwa biwa, ama tolkowa ne biwa, da sme protiw prezidenta si, kato che li ne bylgarite sa go izbirali toq prezident ami turcite ot Turciya, protiw koito - nema kak - sme zaedno i wsichki protiw i to samo zatowa, che sme se ostawili da ni porobqt predi okolo 600 godini. Paternalistichnata psihologiq ot minali wremena na gnet, na prestypnichesko syprichastie i na towa, wseki da e protiw wseki, ama wsichki zaedno da sme protiw kogo ? - prosto tqh, qsno si lichi. Iskam da kava, prestypnicite sa chesto sklonni da si izmislqt swoi normi na powedenie za da se oprawdayat pred samite sebe si za towa che sa sgazili luka, no towa na zapad e samo za prestypnicite, a w Bylgariya se otnasya yawno do golyama chast ot horata, koito se smyatat za chestni, i to pone ot tiya, koito tuka se skysaha da pozdrawqwat Kubaka. Toya hackerski uspeh obache ne e mnogo golqm. Na edno anglijsko CD za £ 50 (nqma da dawam URL) ima wsichki programi za celta, move da se naprawi na puh i prah edin "wraveski" sayt, i to samo za 2-3 chasa si sgashtil i passwords i wsichko drugo. Ne tryabwat nito golemi poznaniq po Linux, nito po NT za towa. Drug e wyprosyt taka po rewolyucionerski - kakto nawremeto omrazniq baj Tosho se narichashe profesionalen rewolyucioner - da slovish adska mashina pod cyrkwata ili da se - s izwinenie - izseresh na metenoto, kato ako wse pak ima za Bylgariq nqkakwo lice w Interneta ti go zaseresh s redkite si lajna i, widite li, nyama kak, sega dokazah, znachi, wzemete me na rabota!

Syd za Kubaka, ako i da nqma gotow zakon za towa, prokuroryt da nameri, i hwalà na prezidenta ni, za welikite dela, naj-posle edin dejstwen chowek se pogrivi dokolkoto mova da opazi horicata ni ot reketyori i razbojnici, inflaciq i lyvliwi uprawnici-mafioti, koito nqmaha milost, a i oshte iskat da lapat!

Pozor na Kubaka – i na syd!

Гражданин116
Браво на Кубака, че извика на глас! Или може би, виртуално, както би казал господарят Костов. Колкото до президента - какво от това, че някакъв негов поданик не се чуствал добре. Ами, да яде пасти тогава! За "поданика" не го казвам случайно - лично съм бил свидетел, че така нарича хората - "другите поданици".

Аз не съм от тези, които може да се оплачат от положението. Имам работа, добре печеля, разполагам с това, което за много хора е лукс. С две думи - нямам право да се оплаквам от икономическото си положение. НО КАКВО ОТ ТОВА? На всички онези, които се опитват да дават акъл и да критикуват оплакванията, най-вече на Ралица Василева задавам този въпрос. Не е достатъчно да имаш пари, за да живееш нормално. Няма да обяснявам какво още е нужно, защото всички тук са достатъчно интелигенти и го знаят.

Престъпление е да докараш страната, която управляваш, до такова положение, че младите и образовани хора да я напускат. Та ти лишаваш тази страна от БЪДЕЩЕ /нищо, че съпругата ти го е приватизирала и го е свела до сиропиталища и домове за социално слаби, явно така го вижда, жената/. Това е точно толкова престъпно, колкото и управлението на Жан Виденов. Не съм добре по история и не знам дали е вярно, но някъде прочетох, че жертвите, които България е дала във войните през ХХ век са по-малко от напусналите страната през последните години. Дори да не е точно така, едните са умирали за България /имало е за какво да го правят/, а другите си тръгват от нея /те също има за какво да го правят/. Кого ще управляват утре нашите политици? Дали някога си задават този въпрос. Едва ли. Те дори не си задават въпроса дали ще ги изберем. Смятат се за богоизбрани и вечни /какво друго да смятат, като целият им съзнателен живот е минал в модела "Тодор Живков"/.

На изборите можем да им докажем, че грешат, да кажем по едно голямо "довиждане" и на сини, и на червени и да дадем шанс на други. За да има България бъдеще.

PiperMaru E, kavo moga da kaza osven Tova e super i daze az bih go napravila ako mozeh, no vse oshte ne sum tolkova dobra. Kato cherta mneniata na drugite vizdam che sa ednakvi s moeto. Niakaksi vsichki mislim ednakvo !

No s kakvo mozem da si pomognem?

PiperMaru E, kavo moga da kaza osven Tova e super i daze az bih go napravila ako mozeh, no vse oshte ne sum tolkova dobra. Kato cherta mneniata na drugite vizdam che sa ednakvi s moeto. Niakaksi vsichki mislim ednakvo !

No s kakvo mozem da si pomognem?

Ne se doveriavaite ne nigoko

http://thexfiles.dir.bg

Анонимен119
На Анонимен 115 едно ще кажа - явно въобще не си в час.

Колкото до съд за престъпника Кубак - не ти ли е ясно, че това е най-смешната институция в България? Така че няма да се изненадам, ако го осъдят.

Анонимен120
uchuden sam ot tapotiata na mladite hora v BG.vseki chovek koito e kadaren ili shte si nameri rabota v BG ili chte otide v chuchbina kadeto makar i mnogo trudno ako e uporit shte uspee. shto se otnasia do konkretnia chovek toi prosto ima ostarial nachin na mislene i si otmashtava za svoi licni nesgodi.

nima horata v BG ne razbraha che niama alternativa na upravlenieto na ODS "kolkoto i losho da e to"ZACHTO NE SI PRIPOMNITE VIDENOV : $3 MESECNHA PENSIA, $7 MESECNA ZAPLATA, TOVA LI ISKATE??????KORUPCIA VINAGI SHTE IMA I IMA NAVSIAKADE DACHE I V USA. TOVA E NORMALNO IAVLENIE KOETO POSTEPENNO SHTE NAMALEE S GODINITE V BG.ZATOVA NAI DOBROTO KOETO MOCHETE DA NAPRAVITE E DA DIGNETE MARZELIVITE SI ZADNITCI I DA GLASUVATA ZA NAI EVROPEISKATA I NAI DOBRA ALTERNATIVA ZA MOMENTA-ODS.POVTARIAM TIA NE E IDEALNA NO PROSTO PO DOBRA ALTERNATIVA NIAMA.NIMA NE OTCHITATE CHE BULGARIA CHTE VLEZE V EVROPA DO 10 GODINI.NAPREDAKA ZA POSLEDNITE 3 GODINI. AMI TOVA CHE SLED 1992 TOCHNO VASHATA APATIA I TAPOTIA DOVEDE NA VLAST BSP I NIE SE OTDALICHIHME OSHTE POVECHE OT EVROPA. KAKVO ISKATE 4 GODINI UPRAVLENIE NA ODS DA OPRAVIAT 50 GODINI RESIL I RAZRUHA OT BKP-BSP. NE MOCHE TRIABVA TARPENIE.REALNITE RESULTATI SHTE GI VIDITE SLED 5-8 GODINI KOGATO I RAZBERETE CHE GLAS ZA DESNITE PARTII E BIL GLAS V PRAVILNATA POSOKA!!!!!!!!!!!

Nighteyes Aide stiga ste plyuli po segashnata vlast- prav e anon.120 kato se opitva da vi kaze che sega drug izbor njama i Kostov igrae ogromna partija shah s vsichki gadove okolo nego!

I AIDE NE KAZVAITE CHE NE SUM V CHAS!! Ti li si v chas deto znaesh da plyuesh otdaleche!? Tova koeto stava sega e proizvodno na tova koeto e stavalo desetki godini!

Taka che na vsichki chernogledci-BASTA!

Анонимен122
Niama spor -pone edin da vdigne glava i da kazhe mnenieto si - i tova si e tsialo postizhenie za BG, kadeto horata prekaleno mnogo si traiat.

Tova za sadat e ludost - kato che li vsichki prestapnitsi sa v zatvora i politsiata i prokuraturata pliaskat s ratse ot bezdelie ta shte tragnat da se zanimavat s Kubaka. Ako tova stane nie naistina sme nenormalna darzhava.

I edin vapros "izvan temata" - ne smiatate li che s novite pasporti samo gledat da ni zatrudniat nas tezi koito sme v chuzhbina. Baviat se poveche ot 5-6 mesetsa. I ako tova ne e narochno!!!!

Niakoi mozhe li vsashnost da mi kazhe dali starite psporti s NEiztekla davnost sa oshte validni v chuzhbina?

RAICHOM Ако "СЕГА" се опита да публикува цялата дискусия в рубриката "Отзвук", безспорно ще трябва да издаде допълнителна книжка към съответния брой на вестника.

Не всички, забягнали в чужбина, ще останат там завинаги. Един ден ще се върна като честен милионер и ще направя всичко възможно да променя нещата към по-добро!

Още един в подкрепа на Кубчето.

Анонимен124
Дано следващото правителство да продължи да увеличава натрупания вече валутен резерв от над 3 милиарда долара...Иначе ще се повтори отново 1996г., но може би с валутен резерв от само 100 милиона долара.
Анонимен125
Много се протоцхи този форум, ама аиде и аз да си кажа думата!

Когато бях на 18 и моите приятели заминаваха за чужбина аз си казвах, че си струва да останеш и отанах. И с всяка изминала година разбирах че съм сгрешила. Не че нямах добра работа (и двамата с мъжа ми сме програмисти и изкарвахме "добри" пари за българските ни разбирания), не че живеех лошо... Сега съм в САЩ и тук има простотии, и тук има необмислени закони, но на всички които са ме питали съм казала че колкото и да е зле, все пак е по-добре от в България. Но замислете се наистина правителството на Жан Виденов ли беше по-добро? Аз мисля че това е най-доброто правителство от 10.11.1989 насам, просто не може всичко да се оправи като с магическа пръчица, трябва много, много време. Най-доброто постижение на това правителство е отмяната на визите, така всеки които иска ще може да отиде да работи някъде и аз съм сигурна , че много от тези хора ще се върнат след време и ще внесат свежи капитали в нащата обедняла родина... Сигурно и ние ще се върнем някой ден...

А и браво на момчето че е изказало мнението си по толкова оригинален начин...

Анонимен126
Kam prednata gospozha - vie ste zabludena - padaneto na vizite dava pravo na max 3 mesetsa TURIZAM, NO NE I RABOTA. Za iskashtite da rabotiat neshtata ne samo che niama da se promeniat, no mozhe bi i shte se zategnat.Na Zapad samo riadko sreshtanite spetsialisti (da niama bezrabotitsa v tiahnata oblast) imat vazmoznost da nameriat rabota i to ako znaiat otlichno saotvetnia ezik.Ne zabraviaite tova! Protsedurite traiat nai-malkoto polovin godina. Az sam edin shtastlivets preminal prez tova izpitanie, no okolo mene ne poznavam drugi takiva(sigurno ima no sa riadkost).Malko vav finansite i dalekosaobshteniata, povechko v programiraneto . Povecheto balgari na Zapad sa samo studenti ili rabotiat v universiteti(prepodavateli i asistenti).Taka che tova s vizite i vazmozhnostite za rabota sa samo mirazhi.

I oshte neshto: po-gore niakoi napisa che kam nas se otnasiali kato kam"vtoroklasni" i za zapalvane na dupki. Tova sa gluposti. Nikoga, dori i za moment ne sam izpital podobno useshtane.Samo administratsiata se otnasia taka kam nas(i chuzhdentsite izobshto). No ne i horata. Te te priemat kakavto si - ako si got i umen: obichat te, ako si bokluk i izpolzvach(ei boga mi i takiva balgari v chuzhbina ima bol): ne te priznavat. Vseki ima svoia shans, stiga da viarva, da e umen i da ima malko kasmet.

Dano samo edin den kogato shte mozhem da pomognem na Balgaria da ne e stanalo mnogo kasno!!!

Azazel Първо поздравявам Кубака за доброто НАЧАЛО и предлагам на всички млади хора, а и не само млади, които поназнайват нещо от neta и от хакване да покажем на управляващите по единственият ни възможен начин, че не ни харесва тяхното отношение към младите хора, които все още са останали ва България - начънът е да ги хакваме, да задръстим е-maia те им, и да блокираме страниците им. Това ще е за мен революция но от нов тип, а също така предлагам да се обединим всички младежи които сме на мнение че това правителство не е по-различно от всички други до сега през последните 10г. (че мислят управляващите само за себе си) и да използваме единствения възможен законен начин за смяна на управляващите - изборите. Но да гласуваме за нас си, а не за някои други клоуни били те СДС, БСП, БББ или новият им заместител Гергьовден
Анонимен128
Според мен хакерът не е виновен и не е необходимо да се вдига такъв шум около него.Да му мислят администраторите,защитата е много важна.

Това,че всичко е такова каквото го описва това младо момче е вярно и е за съжаление.Наистина нормалните хора в България изнемогват,нямат работа или ако случайно си намерят, е с такова заплащане ,че да си купят по един хляб на ден а за кисело млеко да не говорим.

Аз съм на 48 години ,нямам работа търся и не мога да си намеря ,независимо каква е само да мога да си покрия разходите за храна.Това е срамно за ръководителите на тази Държава.Имам син който е на 24 години и той е без работа.

Как да се прехранваме?? Ако имаме пари ще напуснем тази Държава.

80% от хората в страната живеят в прекалена бедност,без средства за прехрана.

Нека хакването на страницата на президента бъде като призив да се помисли за трагичното състояние на БЪЛГАРИНА.

Напомня ми предаването на "КУКУ" за атомната електроцентрала.

Aз не знам как можем да оцелеем .КАК ДА СЕ НАХРАНИМ?

ПРЕЗИДЕНТА НЕ ЗАСЛУЖАВА ДА ИМА СТРАНИЦА В ИНТЕРНЕТ

БЕЗРАБОТЕН129

ДА НАКАРАМЕ ПРАВИТЕЛСТВОТО ДА СЕ ЗАМИСЛИ ЗА ВСИЧКИ БЕЗРАБОТНИ В СТРАНАТА.

НЕКА ДА ГИ ПРЕДИЗВИКАМЕ.

БЕЗРАБОТЕН130

НЕКА В ИНФОРМАЦИИТЕ НА МЕДИИТЕ НЕ СЕ СЪОБЩАВА САМО ЗА "ПРЕСТЪПЛЕНИЕТО'" КОЕТО Е НАПРАВИЛ ХАКЕРА КАТО Е УНИЩОЖИЛ ПОКАЗНАТА СТРАНИЦА НА ПРЕЗИДЕНТА А ЗА ТОВА ЧЕ ВЪЗБУДИ ФОРУМ ЗА БЕЗРАБОТИЦАТА В БЪЛГАРИЯ

Записан съм като безработен в бюрото по труда.Ходя само за статистика.Работа -каквато и да е -няма.Помощи не получавам.Жена ми ме напуска.Сина ми няма работа.Итой е като мен, записан в това бюро.Нямам право на пенсия.

КАКВО ДА ПРАВЯ??????

НА КОЙ ДА СЕ ОПЛАЧА??????

КАК ДА СЕ НАХРАНЯ???????

Аз съм механик,хладилен техник,фотграф,имам компютърна грамотност.

ТЪРСЯ СИ РАБОТА-НЕЗАВИСИМО КАКАВА ЗА ДА МОГА ДА ЯМ>-НЯМА????

ДО КОФИТЕ С БОКЛУК НЕ СЪМ СТИГНАЛ <НО НА ТРОЯНСКИ КОН МОГА ДА СЕ КАЧА..

АКО НЯМА ОТЗИВИ ЗА БЕЗРАБОТИЦАТА В БЪЛГАРИЯ И АКО НЕ СЕ ВЗЕМАТ МЕРКИ АЗ ЩЕ ИМ ДОКАЖА <ЧЕ СТРАНИЦАТА НА ПРЕЗИДЕНТА НЕ Е ДОБРЕ ЗАЩИТЕНА И СЕГА.

Кейти Към тези, които считат Кубака за престъпник, само защото е хакнал сайта на президента. Нещо да е откраднал? Да е изтеглил парички от нечия кредитна карта? Не. А колкото до сайта той много добре е знаел, че рано или късно ще бъде възстановен. Има огромна разлика между мотивите за тази "дейност" на хакери от САЩ, Канада, Япония и пр. и на Кубака - докато първите поради безпроблемното си битово съществуване се чудят как да впечатлят колегите си връстници с компютърните си знания то на Кубака му е останала само възможността чрез уменията си да покаже на управляващите и на света отчаяното положение на българската младеж. И ако толкова много се стараете да подражавате на западния модел, господа Управляващи, поучете се от техния опит - вижте какво прави Канада, та дори и Индия - правителствата им наемат хакери в борбата си срещу киберпрестъпността. Знаят как да ценят капацитетите си, а не като в България, където огромна част от интелигенцията ни е принудена да работи по сергиите. И после защо емиграцията сред младите е толкова голяма.

Кубак, за броени часове се превърна в герой, защото настъпи самозабравилите се управници по ахилесовата пета. Сега очаквам с нетърпение ответната ви реакция, господа управляващи, и дали от "управници" ще се превърнете в саморазправници.

komentatora I az sum edin ot mladite hora, koito predi godini, a i sega napuskat Bulgaria. Iskam da kaja na Kubaka, che tova, koeto toi napisa go mislyat 80-90% ot mladite hora ostanali v Bulgaria i pochti 100% ot jiveeshtite v chujbina. Prav si Kubak, edva li nyakoi ot mladite trugnali navun shte se vurne obratno. I za kakvo da se vurne? Za da raboti za julti stotinki i da stane poredniya prodavach na sergiya s vishe obrazovanie? I kakva e tolkova golyamata razlika ot predishnite upravlyavashti? Che pri Vudenov horata vzemali 3 dolara, a sega 33? I kakvo ot tova? Bulgarite pak masovo studuvat i gladuvat. A da ne govorim, che i postoyanno padame vse po-nadolu po ikonomicheski pokazateli spryamo ostanalite strani v Europa. I nay-paradoksalnoto - za men prez poslednite 6 godini Austria e napravila mnogo poveche otkolkoto Bulgaria. Da ne govorim, che vseki put mi se plache kato si pomislya kolko godini delyat Austria ot Bulgaria. I za kakvo da sum blagodaren na nashite upravlyavashti, che se opitvat da oderat kojite na bulgarite jiveeshti v chujbina s taxa za pasport ot poryaduka na 80-100 dolara? Ili za arogantnoto i bezobrazno povedenie na slujitelite v bulgarskite posolstva? (apropo, i na tyah kato im izteche mandata ne se pribirat v Bulgaria, ami se vkopchvat i v poslednata slamka, za da ostanat da jiveyat v chujbina).E prav si Kubak - nyama da se vurne nikoi, a i oshte shte zaminat. Dori mnogo shte zabravyat i za Bulgaria zavinagi. Predi godini mnogo se drazneh ot bulgarite, koito se opitvaha da prilichat na avstriyci i da se integrirat po-lesno tuk. Sega veche gi opravdavam. Te prosto oshte togava sa znaeli bezsmislieto na iljuziite, che Bulgaria skoro shte se opravi i shte zaprilicha na zapadnoevropeyskite durjavi. Kubak, ne se strahuvay da opitash kusmeta si nyakude drugade po sveta. Ako moga da ti pomogna s neshto v tazi nasoka - drasni edin e-mail. Tuk ima shansove za komputurni specialisti.

Анонимен133
Браво Кубик!

Защо и аз нямам професионализма да го направя?

"Вождовете" обаче не разбраха посланието. Само, че сентенцията "който не мълчи - умира" отдавна излезе от битието на българина, особено на младият българин.

Убедена съм, че този форум е като погребален звън в ушите им. Крайно време беше да го чуят.

Анонимен134
Изразявам подкрепата си за това което е направил Кубчето,а и за мненията на голямото болшинство.

120 не чувстваш ли ,че от вървене все на дясно стигаш пак там от където си тръгнал? Само за 2-4% няма това усещане! Дясна линия с леви ръце.Да ти напомням ли какво се прави с тази ръка ?

Avatar Да, апела му е наистина правилен.

Но защо президентския сайт или този на СДС?

Чии грешки в момента властта поправя? На СДС или на БСП.

Всъщност, май няма смисъл да търсим и грешките, а да се вземем в ръце да оправяме България, че не валутен, никакъв фонд няма да ни помогне.

Хи136
Едно времеЧърчил бше казал "Гласуване с краката", т.е. бягство от комуникзма. Сега пак гласуват с краката, но бягат не от капитализма, а от диващината на управляващите.
Анонимен137
Браво Kubaka!!!

Още една подкрепа няма да ти е излишна!

Дерзай!

И бягай в чужбина!

Само там ще успееш!!!

P.S.Дано управляващите да прочетат колко хора те подкрепят и си направят извода колко е"висок" рейтинга им.

kaliakra138
Napravete sega prouchvane na reitinga na prezidenta!!! Dobre shte im doide predi izborite. Ma taka kato gledam ,moje i predi izborite da trugne lavinata
Анонимен139
Bravo Cubak! samo taka
cleverman140
Включвам се за 2-ри път. Прочетох всичко до 139, но по-неадекватно изказване от 115 няма. Макар и да пише на почти правилен фонетик (Programmers Keyboard) и макар да прави опит за професионално изказване по народопсихология, този човек започва с едно даскалско (комунистически-поучително и комунистически-нравоучително изказване че било пълно с нецензурни изрази. Което определено не е вярно. Тук бих искал да изкажа моето разбиране, че комунистическо мислене не означава непременно да плюеш седесарите. Комунистическото мислене е мислене с шаблони, робуване на догми и недопускане на други мнения. Аз съм по-скоро седесар но никога не бих написал такива захаросани излияния с каквито завършва господин 115. Както казах и преди - президента няма власт, затова е еднакво наивно да се твърди как ни е натикал или как ни е извадил от калта.

Дали било лесно или трудно да се хаква и дали било геройство. Да геройство е - поради ефекта който предизвика. Хиляди нашенци видяха една смела постъпка - казана голата истина.

Често пъти като стане нещо велико и всички си казваме - е какво пък толкоз измислил - това и аз го мога. Пак характерна българска черта - ние не признаваме велики сънародници.

Номера е да си първи. После вече всеки знае защо ябълката пада от дървото...

И накрая да го питам господина - защо иска да праща на съд Кубака. Кому е навредил и с какво ? На президента ли ? На нацията ли ? Кого е обидил, кого е ощетил.

Това е то комунистическото мислене на господин 115 - "на мен ми се струва лошо, значи трябва да се накаже". А защо е лошо ? Може би защото президента бил добър...

Ами добре, аз и преди казах, че е добър, но това са реалностите на демокрацията... освен това оригиналните страници не са унищожени, самия президент нито му е пострадал имиджа, нито пък ще се труди да си оправя сайта, както ако бяха хакнали моя - аз щях да се трудя. Ще се трудят некадърниците от фирмата, която не си е свършила работата за която и получава пари от президентството.

И накрая - абе какво е това чудо на чудесата - в сайта на президента на републиката да има препратка към фирмен сайт. Ето това е баш излагация. И който не е видял - да отиде да я види (долу вдясно), предполагам че скоро няма да я махнат

завършвам с - браво на Кубака

М.

Sky Смятате ли, че правим виртуална революция?
Анонимен142
Tuka pishe za 2-ri pyt 115:

Ot raznite "mafii po zastrahowaneto" i mekeretata im, ot tyah se spasihme s pomoshtta imenno na towa prawitelstwo i toya prezident, i tuk malko po-nagore wyarno se otbelyaza, che tiq sega imat da chistyat awgiewite obori na 50 godini komunisticheski "uprawleniq", uprawlyawashti naroda na samotek i izobshto w polza na sobstweniya si dvob .

Razdraznih se ot mnenieto na cleverman , kojto polemizira s mene formalno, wivda moqta slamka, a ne wivda gredata w okoto si, t.e. che onuj, koeto e storil Kubaka po nikakwi prawila na obshtevitie ne e neshto hubawo, a oshte po-malko pohwalno .

Ne e razresheno kogato mislim za sobstwenost - edno chudesno izobretenie na choweka predostawqshto mu prawoto dokato e viw da se razporevda sys swoite neshta - da posyagame na chuvdoto, na chuvdata SOBSTWENOIST. Po wremeto na komunistite se misleshe che wsichko e obshto i recidiwi na towa mislene ima tuka w otziwite kolkoto si shtesh. No sega e drugo, sega wseki si ima swojto si parche zemya, dom ili internet (ili go nyama i mechtae za rewolyuciya, ama weche nyama koj da mu ya naprawi, edin pyt se lyve cyal narod).

Za syvalenie Bylgariya ne e angliyski--goworqshta strana, ta da ima precedentno prawo, i taka da move sys silata na edna prisyda da se osydi prestypnika, t.e. u nas dokato sydiyata ne razpolaga sys gotow zakon za towa, edwa li shte posmee da go osydi za posegatelstwoto, wypreki che ima prawo i na precedenti da reagira. Towa go prawi malko "smeshen" razbira se kakto po-gore w 120 se otbelyaza. No po princip e napraweno neshto osyditelno i pohwalite sa negatiwna reakciya na sobtwenite si neuspehi i w nikakyw sluchay "pozitiwna" reakcia na syuchastnik, kakwoto sys syvalenie (zadeto ne sa mogli da wlovat i swojte usiliya w prestyplenieto) tuka izkazwat desetki.

Nakratko, az syshto ne viweq w Bylgariya ot 1988 g. kogato izbyagah ot komunistichskiq tormoz, no tozi ne mi poprech da si imam swoeto dostojnstwo i da wivdam w narushenieto na prawoto takowa, a ne nyakakwi si fantasmagorii, nyakakyw si geroizym zadeto bil obqsnil deredveto si.

Kakwoto si e drobil, towa shte si syrba. Ako e kadyren shte si nameri rabota kakwato iska, wavi i obratnoto, shte go naznachat samo na takawa rabota za koqto e kadyren da ya wyrshi.

Izkushawah se tuka da dam URL na anglijskoto CD za koeto w 115 spomenah, no wmesto nego po-dobre da dam za lawinata, koyato shte posledwa ot "podwiga" na Kubaka:

http://www.zone168.com/news.html?date=20010119&topic=politics_bg&story=00607.htm

Idete tam i wivte kak wednaga go posledwat drugi, deto samo towa chakat - da se pokavat kolko mnogo znayat da razboynichestwat.

Zaradi tyah i takiwa kato tyah ne move da se kupuwa spokojno ot intenet, wypreki, che bi bilo mnogo udobno. Ej towa na mene mi wredi, zatowa i izkazah mnenieto si za Kubaka. Wredi mi, licho sym zasegant ot towa mu prestyplenie i iskam nakazanieto mu ot syotwetnata instituciya, zashtoto move bi viwotyt mi bi stanal oshte po-hubaw ako i pokupkite si praweh udobno ot internet. No ne smeya, zashtoto znam, che takiwa kato Kubaka ima po cyal swyat, i te samo towa prawyat, debnat koga shte se transferira nomera na kreditnata karta i wednaga izpiswat za sebe si stoki ili naprawo pari, a az tryabwa da plashtam ot swoqta smetka zaradi tyah. Iskam da kava syshto, dali atentatyt e na cyrkwata Sweta Nedelq prez 1925 g., otnel viwota na mnozina, ili e wyw wirtualnoto prostranstwo na internet, precedentyt weche e naprawen, golqmata krachka e naprawena, ostawa samo edna malka krachka nyakoi grupirowki s kratkoto ime "mafiq" da naemat Kubaka da im hack-wa paroli na nishto nepodozirashti horica, na koito posle grupirowkata da tegli pari ot smetkite.

Taka, dragi umniko.

Wpishi se s e-mail ako iskash oshte da ti poqsnqwam.

M.

Yavcata Internet - cachestveno nova zaribiavca, coiato e mnogo hubavo da se sabotira ot vreme na vreme, no scapi gospoda nali ne ste zabravili cacvo se sluchi v edna strana, v edin parlament savsem na scoro

E ne ni ostava nishto drugo osven da se nadiavame che shte ima vcliuchvane, no do togava - marihuanata, ICQ y razocharovanieto

Elena144
Явно имидж мейкърите на Петър Стоянов са се стреснали от огромния отзвук

и подкрепа за думите на безработния компютърен спец. Веднага са се заловили

да организират подобаваща PR-проява. В интервю за "24 часа" президентът каз-

ва "нека се обади момчето,ще го взема без колебание на работа при мен."

Колко великодушно !

Аз съм на 28 години и споделям виртуалния протест. Изобщо не страдам от

носталгия по времето, когато хлябът е бил няколко стотинки. Не съм черногледа и

знам, че успехът на реформите изисква жертви. Точно затова ме вбесява самодоволството на сегашните управляващи, тяхната безпардонност и липса на

толерантност към инакомислещите. Само хора без каквато и да е социална чувствителност и реализъм могат да сътворят синия календар на самохвал-

ството.

Анонимен145
Е-е-е-й, няма оправия в тая България, бе! Абе вие всичките, не схващате ли, че тук става въпрос за НЕПОЗВОЛЕНО РАЗПОЛАГАНЕ С ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ, което, ако не е наказуемо по закон (а може и да е - не съм юрист), поне от морална гледна точка е неприемливо! Кубака можеше да изпрати e-mail на президента или на когото и да било, като му изложи своите съображения, срещу които, искрено казано - нямам нищо против. То неговото положение и положението на семейството му са явно всекидневна картинка от нашата действителност. Но това ли е пътят?

А за постиженията на правителството - какво искате вие, бе?! Искате да се появи Худини тук и да чукне с палката си по цилиндъра, от който да изскочи зайче, което да отнесе по един милион долара на всяко българско семейство ли, бе?! Кога ще схванете, че за да спечелиш, трябва да се трудиш, а не да хленчиш. Свърши се онова, дето го даваше на родителите ви "най-честната и напредничава" държава на реалния комунизъм с централизирано икономическо управление, което доказа неадекватността си по целия комунистически (конц)лагер - "те ни лъжат, че ни плащат, ние ги лъжем, че им работим"! Сега се иска бачкане, майна, пот да се лее, безсънни нощи да минават, самоинициативен да се бъде! И то - в посока, различна от тази, която днешните българи, все още завъртяни от шайбата на "социалната" комунистическа държава, изяла пенсионния фонд, заради коеото днешните пенсионери получават тези "пенсии". Посоката е да се трудиш, а не да предлагаш на клиента си стока, която реално струва 1 за 20, като при това упорито се стараеш да го убедиш, че му даваш "най-доброто". Какви нагли лъжци и кокошкари!

Я си запредвай ръкавите, българска младеж, че това, което вие правите тук, в този "форум" говори МНОГО лошо за вас - излиза, че (колко каза участникът тук по-горе?) 95% от вас са готови да ПРЕДАДАТ държавата си, бе!!! Не ви ли е срам!!!!!!

А пък напук на всички вас, нека ви подсетя, че Стоянов е държавникът с най-висок рейтинг в момента в държавата ни (мисля, че през декември беше 78%), което доказва, че го поддържа 78% от НАСЕЛЕНИЕТО, а не 95% от 150-на участника в един "форум", спретнат от един вестник, за чиито убеждения се досещаш още при прочитането на първите му редове!

Между другото - хакерската дейност много подсеща на измислянето и направата на вирусите за компютрите - деструктивна, а не съзидателна...

Не ви поздравявам, не искам да здравеете вие, предатели!

Edna bulgarka146
Otnovo do g-n 155!

Gospodine,

dokolkoto razbrah ot postingite vi, Vie negoduvate sreshtu hackerite izobshto, tui kato Vi prechat spokoino da si pazaruvate ot Internet?! Yavno nyakoi ot tyah e uspyal predi vreme da izstochi solidna suma ot Vashata smetka?

No, gospodine, diskusiyata tuk ne e otnostno hakerstvoto kato takova, nima e tolkova trudno da proumeete? Ne se obsujda hakvaneto na sita na prezidenta, a poslanieto, koeto e otpraveno. I nyama chesten chovek v BG ili kadeto i da bilo po sveta, koito bi kazal, che tezi dumi sa luja. Te ne sa nishto poveche osven chistata i mnogo tujna istina. Mislya, che za Vas e kraino vreme da se nauchite da razgranichavate neshtata i da pomislite, predi da napishete neshto tolkova nelepo. Taka che ne stava vapros dori i kakvi sposobnosti ili znaniya sa neobhodimi, za da se hakne site.

Otnostno podsadnostta na Kubaka..., ami vse oshte v BG nyama zakon, koito da opisva hackerstvoto kato prestuplenie, koeto otdavno e napraveno v drugite durjavi. A i Kubaka nito e otkradnal pari, nito cenna informaciya, prosto e izkazal mnenieto si, taka che da bude chut.

Otnostno rusheneto i izgrajdaneto na Bulgaria ot 1944 godina do dnes...Jivyala sam i pri dvata rejima - pri socializma i pri demokraciyata. Predi demokraciyata jiveehme v strah, s promiti mozaci i dogmi, no jiveehme dobre. Ulicite na Sofia se mieha vsyaka sutrin, boklukat se chisteshe prez den, vsichki fontani raboteha i nyamashe parkirani koli po trotuarite, taka che na peshehodcite da im se nalaga da hodyat po shosetata.

Gradinkite i parkovete se poddurjaha, a i prestupnostta ne beshe visoka. Vseki sredno statisticheski bulgarin hodeshe na pochivka sas semeistvoto si pone vednaj godishno.

Vapros:

Zashto vsichko tova se razrushi, vmesto da bude oshte po-dobre pri demokratite? I zashto vse oshte jiveem v strah?

Otgovor:

Zashtoto "demokratite" tryabvashe parvo da si napulnyat svoite gushki, a naroda - kucheta go yali. A ako nyakoi reshi da nadiga glas i da roptae, vlizat v sila komunisticheskite pohvati, koito sa ni dobre izvestni. A nie im vyarvahme, vyarvahme v "promyanata"!

I zatova, dori i sled 10 godini nyama da ni priemat v Evropa. Durjavi kato Ungaria, Chehia, Slovakia drupnaha oshte poveche ikonomicheski, sled kato se osvobodiha ot komunistite si. No ne i Bulgaria. Vsichki znaem zashto.

Ne sam "politikan". Nito komunist, nito demokrat. Az sam "prosto chovek". I iskam da jiveya choveshki v sobstvenata si durjava, koyato obicham.

Edinstvenata politicheska figura, koyato uvajavam e tazi na Stefan Sofianski. Toi edinstven si vursheshe rabotata i to mnogo dobre. No zashto toi ne iska da se naburkva po-nagore iz eshalonite na vlastta? Ami, mnogo prosto. Znae kakva pomiya e tam i choveka prosto iska da zaspiva spokoino noshtem.

I stiga ste obvinyavali komunistite za segashnata mizeriya. Ako neshto ne varvi v BG - za vsichko se obvinyavat te, zashtoto taka ne se poema otgovornost. Mnogo e lesno da obvinish nyakoi drug za nesvurshenata ili losho svurshena rabota. I vie li ste ot tezi, gospodine?

Sushtite tezi demokrati byaha bogotvoreni ot naroda si, zashtoto vsichki nie vyarvahme v tyah, vyarvahme v novoto i prekrasno budeshte! Byahme po ulicite, stachkuvahme, borihme se zaedno. A sega se strahuvame ot sushtite tezi "geroi", vestnicite ni pak sa palni s luji, a Kubaka e "prestupnik". Jalka i nelepa deistvitelnost. No vse oshte ni e strah da nadignem glavi, yavno ne sme chak tolkova gladni, a? Ili prosto vseki edin ot nas e vochkvane na onzi velik bulgarin, koito shte preoburne neshtata?

Vuv vseki sluchai tova nyama da stane blagodarenie na hora kato Vas, gospodin 115 i e naistina jalko, che vse oshte se namirat hora s mislene, kato Vasheto!

Aliluya!

Edba bulgarka147
Do 145.

Spored men, gospodine, nikoi ne atakuva imenno prezidenta ni, a horata, koito ni upravlayavat. Za sujalenie, prezidentat v nashata republika e prosto edin figurant. Taka sa opisani negovite pravomoshtiya v konstituciyata ni. A i ot malko kritika nikoi dosega ne e postradal. Nali taka bi tryabvalo da se jivee v edno demokratichno obshtestvo? Vseki da moje da izrazi gladno mislite si. Tya istinata ne e samo cherna ili byala, vyarna ili nevyarna.

No s kakvo mojem da se pohvalim do momenta? S prestijnite figuri na prezidenta i kmeta na Sofia.

S razpadashta se ikonomika i mladej, byagashta na zapad. Vie kak smyatate, che shte se ovladee tova polojenie? S obrashteniya ot tipa: "predateli", "komunisti" i t.n.?

Ili s rabota, koyato ne e po specialnostta na vishistite, s nachalnici bez vishe obrazovanie, koito dori ne vladeyat pone edin zapaden ezik, a kompyutarat za tyah e neshto, koeto moje i da hape...

Nali imashe programa, naparavena specialno ot Kostov za podpomagane realizaciyata na studentite ot UNSS? Kolko, koi ot tezi studenti se realiziraha i kude?

I zashto samo za studentite ot UNSS?

Vaobshte v taya durjava naistina da se chudi chovek otkade da zapochne i dokato se chudi tya durjavata vse nadolu shte si vurvi, mladejite -"predateli" shte byagat, a tova e strashno, zashtoto intelekta na naciyata izticha navun.

Daite shans na mladite, ta nali te sa tezi, koito tryabva da vdignat Bulgaria na kraka?

Анонимен148
Kam Edna Balgarka: Moite uvazhenia: Otdavna ne biah chel mnenie, koeto da mi se stori tolkova zemno, realno i istinsko.Bez prefartsunenost i pretentsii za "demokratichnost". Vie izrazihte tochno tova koeto mislia i az, a i mnogo drugi Balgari.

Omrazna ni da ni naduvat glavite s tova che komunizmat bil vinoven za vsichko?

Parvo, zadaite si vaprosa: Imashe li v BG istinski KOMUNIZAM? Nesamneno - ne. Dori i po tova vreme kazvahme che stroim SOTSIALIZAM, a che do komunizma ne biahme oshte stignali. Tova samo faktologicheski, no ima i drugo - i togava sotsialistite biaha ne tochno takiva, a hora uzurpirali i izopachili sots ideite. Vsashnost prilichaha si dosushts sas segashnite s edna GOLIAMA razlika : Pone gi beshe enia i za BALGARSKIA NAROD.

Posle: politicheski sistemata beshe nula, no ikonomicheski ne beshe chak pak tolkoz zle kolkoto se iska na segashite "demokrati". Srednostatisticheskia balgarin zhiveeshe dobre, ne misleshe za prehranata i vakantsiite si - tova ne beshe finansov prolem. Niamashe i nesigurnost - bilo za utreshniat den v profesionalno otnoshenie, bilo za prestapnostta.Kolko pedofila sa shetali? Beznakazano?Mozhe li da gi sravniavame sas tezi tsitirani ot samia Ivan Kostov 680 sluchaia samo za minalata godina?I tova e samo malak primer. Obrazovanieto i zdraveopazvaneto biaha na nivo. Misalta mi ne e da zashtitavam predishnia rezhim - dalech sam ot tazi ideia, no i az sam zhivial po tova vreme i ne moga da se oplacha a i me drazni kogato vsichko se opluva s povod i bez povod.Istinata e che horata zhiveeha dalech po-dobre otkolkoto sega .Lipsata na svoboda beshe tova obache koeto zadushavashe vsicki.Zatova promeni biaha zhiznenoneobhodimi.

Na tezi koito pliampat che vidite li pravitelstvoto niamalo drug izbor i nachin da se spravi "s tezhkoto nasledstvo" - vie ste naistina glupatsi s probiti ili promiti mozatsi.

Kak taka nie povecheto balgari v chuzhbina sme tragnali s prazni dzhobove(i zaemi) v Evropa i za niakolko godini sme se opravili i nastignali finansovoto polozhenie na tukashnite "srednostatisticheski grazhdani", a Balgaria za 11 godini ot darzhava s RABOTESHTO proizvodstvo, zavouvani pazari, kvalifitsirani rabotnitsi ,dobro zdraveopazvane i obrazovanie se prevarna v edna RAZVALINA ot koiato vseki gleda da se spasi???? Tova li se naricha "edinstveno vazmozhen izhod"

ZASHTO NIE GO NAPRAVIHME A OSTANALITE V BALGARIA NE?

Otgovorat e : Zashtoto im beshe poprecheno ot razni alchni tapanari, koito misleha poveche za svoia dzhob otkolkoto za rodinata. Bez razlika na partiinata prinadlezhnost - Berov, Lukanov, Videnov, Kostov i cie vsichkite sa absolutno edin dol drenki. I nikoi i do den dneshen ne e napravil NISHTO nito sa "segashteto", nito za badeshteto na Balgaria? I koi mozhe da me obori? Kato kakva darzhava vizhdate Balgaria utre? Kato preuspiavashta demokratsia sas silno visokotehnologichno i visokodobaviashto stoinost proizvodstvo? Kato darzhava s nezavisima vanshna i vatreshna politika, zainteresovana za natsionalnite si interesi? HA HA. Ako tova ni se e iskalo, to vech sme izpusnali vlaka, tochno zaradi tezi nashenskki polititsi -kitki- i osobeno poslednite 4 pravitelstva.

Kakto ni go drobiat Balgaria utre shte se radva ako i dadat da proizvezhda samo gashti na ishleme za Evropa. Tova e, priateli. Razbiha ni darzhavata! Mrazia gi vsichkite, bez iskluchenie na partiina prinadlezhnost.

Viarvam samo v kadarnostta i nepodkupnostta na N.V. Tsar Simeon II, ama i toi da ne e lud da se varne. I na nego mu e iasno che spasenie veche mai ne mozhe da ima.

Pomnete: ne se zabluzhdavaite sas razni porachkovi stakmistiki, ako razni dolni individi -99% ot polititsite ne biaha POPRECHELI s negodnostta, egoizma i alchnostta si, Balgaria otdavna veche da e v evropeiskoto semistvo zaedno s chehi, ungartsi i poliatsi, a nie i vie da se radvame kato vizhdame kak vseki den nashata Balgaria se razviva i varvi kam po-dobro. Uvi, ne bi.

I takiva kato vas -tehnite podarzhnitsi oshte im se varzvat.Budali

Бай Ганьо ДА ЖИВЕЕ СОЛУНСКАТА МИТНИЦА
Бай Ганьо ПАРДОН ... СВИЛЕНГРАДСКАТА МИТНИЦА ДА ЖИВЕЕ ! ! ! ! !
baba jaga151
Do pate Petio:

Petio,poneje znam, che te informirat za celia otzvuk za sluchaia s Kubaka,

kato ti dadat printiranata razpechatka ot toia forum, ako ne chetesh samo koeto sa

ti podchertali i mi oburnesh vnimanie , otgovori si samo na edin vupros:

SAM LI VIDIA KVO STANA NA TVOITA STRANICA, SAM LI SLEDISH TOIA FORUM TUKA ,SAM LI STIGNA DO TIA STRANICA, DETO IA CHETESH SEGA , ILI VSICHKO TI GO PODNESOHA NA TEPSIA, GOTOVO ZA PROSLEDIAVANE? TI NA MONITOR LI GO CHETESH TOVA ILI NA PAPER? KATO SI OTGOVORISH NA TOVA / NE E NUJNO DA GO SPODELIASH S DRUGITE/ SHE SE SETISH- IMASH LI PRAVO DA OTSUDISH PRAV LI E KUBAKA, ZA POZDRAVLENIA LI E ILI ZA NESHTO DRUGO...

stoto kak se pravi redakcia na Konfuci, kato ne mojesh da go prochetesh v original....

pointeresuvai se za kakvo stava duma vsushnost i togava gledai procentite na odobrenie sred obshtestvoto...Chul li si za dobur hristianin da udria klechkata na curkva, ta da go pokanish za pop v tvoita???????

pomisli, Peshi...pomisli.......

komentatora Ne misleh da se vkljuchvam otnovo po temata, no komentara na #145 me prinujdava da go napravya.

Uvajaemi gospodine (ili gospojo):

1. Ne znam koi e po-goliam PREDATEL na Bulgaria - dali nie bulgarite v chujbina, ili upravnicite v Bulgaria. Nie pone nishto ne sme otkradnali ot Bulgaria, ....a te? Nie pone na nikogo ne sme suzdavali ilyuzii za rozovo budeshte,.... a te?

2. Edva li ste jiveli v chujbina i to zapochvayki ot nulata - bez pari, bez vruzki, bez poznati... Zatova i nyama da razberete kakvo sa prejiveli tezi "PREDATELI" v chujbina, koito ne sa trugnali na luxozna excurziyka (plashtana ot durjavata - kakto na nashite upravnici), a po prinuda. I nikoy ne ni e plashtal komandirovachni, che da spestim za tcyala kushta..., a na tyah?

3. Na vseki zdravomislesht chovek mu e yasno, che v Bulgaria ne se promeni nishto sushtestveno v po-dobra nasoka za tzeli 11 godini, a pochti polovinata ot tyah byahme pod upravlenieto na SDS (Filip Dimitrov i Ivan Kostov). I kakvo se promeni v ochite na zapada - nishto. I predi izlizashe po edna statiya za Bulgaria na vseki 3-4 mesetza - i sega e taka. I sudurjanieto im hich ne e rozavo...

4. Nie produljavame da jiveem v chujbina, zashtoto v Bulgaria ni ochakva samo mizeriya, a i ne samo nas. I sme prinudeni da ostanem tuk, zashtoto kakto az taka i mnogo ot "predatelite" jiveeshti v chujbina prashtat vseki mesez pari na roditelite i semeystvata si v Bulgaria, za da ne umrat ot glad i stud. A te horata sa rabotili za Bulgaria 40 godini. I za kakvo? Za da izjiveyat poslednite si godini v mizeriya...

5. Tezi "predateli" navremeto subiraha pari, za da podkrepyat SDS. I az sum bil edin ot naivnicite, che SDS shte promeni neshtata.... A sega se chudya v chiya li kushta na "patriotite-upravnici" sa potunali nashite pari...

6. Ako ne sa "predatelite" v chujbina, edva li nyakoi zapadnyak shteshe da dade i 1 dolar za humanitarni pomoshti. Zashtoto horata tuk vyarvat ne na demagogiyata na nashite upravnici, a na nas - "predatelite"... I kakvo da im obyasnyavam kato vidyat izpratenite ot tyah humanitarni pomoshti po sofiyskite pazari? Ili kato im otkradnat v centura na Sofia mikrobusa pulen s hrani i drehi za siracite? Neka im go obyasnyat "patriotite-upravnici"...

Ima oshte mnogo neshta, koito sa dalech ot ochite na "patriotite" kato vas, koito nie "predatelite" sme napravili, no kolkoto i da pisha edva li shte se promeni neshto... Zatova po-dobre "predatel" v chujbina, otkolkoto samozvan "patriot" v Bulgaria.

Редактирано от - komentatora на 22/01/2001 05:15:04

Анонимен153
вижте какво, млади момчета и момичета,

не се колебайте да идвате тук, през океана. тук поне трудът ви ще се заплаща добре. това че някаква хайка 'политици' са обсебили управлението, е само временно. елате, поработете, спечелете някой долар, и се върнете в красивата ни страна да си ги харчите. млади сте още, докато дойде време да се връщате обратно, и иван костов, и компания ще са само немощни, неизвестни старци.

красотата на българия е неповторима, знам че сърцата ви ще останат наранени дълго, но никога няма да съжалявате за това, че сте отказали да пълните гушите на модерните български престъпници. едно време всички имигранти бяха невъзвращенци, сега поне можете да си се връщате в българия когато искате, а това няма да е много често, повярвайте ми.

самият г-н президент каза, че емигрират ценни за държавата хора.

а как държавата показа че ги цени, г-н президент?

дерзайте, специалисти, и си уважавайте труда. не работете за стотинки.

AlexanderNikolov Gornoto Mnenie e nai-umnoto, koeto pro4etoh dosega. Kakto pisah oshte predi niakolko dni (az sum #4 & #21), VZEMETE SE V RATSE i po4nete sami da si opredeliate VASHETO BUDESHTE, kakto napravih az, a i oshte nad 1,000,000 bulgari.

Nenavijdam politicite i partiite, zashtoto te sa za pensionerite.

Ako si na 20, 30 puk ili dori 40 - KAKVO 4AKASH OSHTE?! Ti mojesh! Po-zeleno niama da stane!!!

Анонимен155
Анонимкото от 145 до Коментатора 152 и отчасти до Една българка:

Преди всичко, благодаря за обръщението.

Отговорът ми на т. 1 ще бъде заключение от отговорите ми по другите точки.

По т. 2. Грешка, млади човече. От 1968 до 1993 постоянно пътувах на "командировка" в чужбина, за което си пазя и командировъчните заповеди, във всяка от които се мъдри словосъчетанието "без право на пътни, дневни и квартирни…" Правото ми беше да плащам на Импресарска дирекция 10% от заплатата си в чужбина затова, че ми издаваха служебни бележки до милицията, така че да ми бъде издавана "изходна виза" и по 180 лева (тогавашни) за служебен паспорт с валидност 1 година… Смятам, че е ненужно да обяснявам повече арогантността на тогавашната държава-партия-клика.

По т. 3: Мисля, че не сте прав в постановката си "v Bulgaria ne se promeni nishto sushtestveno v po-dobra nasoka", защо: ами през 1989 държавата ни имаше пасив от 13 милиарда долара, натрупан със заеми отвън от бившите властници и невъзможостта (поради цялостното им пропиляване и ограбване) за разплащането им, стана причина през 1990 покойният Луканов да обяви мораториум върху изплащането на тези заеми на кредиторите. Я си помислете сега, тези кредитори помнят Луканов или България, те Луканов ли кредитираха или държавата България, и по тази логика - от кого следва да търсят своите вземания? И именно на част от тези 13 милиарда се дължи и споменаваното от "Една българка" фалшиво благоденствие на народа. Ами да - една част от тях управляващите тогава вливаха в постоянно замиращата икономика на държавата, с цел да се задържат малко по-дълго на власт, за да обсебят още повече.

Сетне дойде Жан… Каквото имаше актив, придобит с кръв, пот и сълзи, СЕ ИЗТОЧИ. Приятелски кръгове, частни и получастни банки, всички те, управлявани от бившите управници, съумяха да оставят в държавната хазна сумата 300 000 000 (триста милиона) долара, че Костов и компания да се оправят, както знаят. Тук ще си позволя да ви запитам: Известно ли ви е, че днес в хазната има четири милиарда долара и че заемите се изплащат редовно? Не е ли показателно, че на 1 юли 1998 1 лев струваше 1 марка, което струва и днес. Това не е ли признак за заздравяваща се икономика?

По т. 4: В България се завърнах окончателно през 1994. Тук работя и съумявам (с много труд, който няма никаква връзка с търговия, а подчертавам - само ТРУД) да подпомагам родителите си (заедно взимат пенсия 114 лв.), за да живеят по-добре. Те също са работили за България през целия си творчески живот, но видите ли - ТАКИВА могат да бъдат пенсиите сега, главно поради две причини: 1. Пенсионният фонд престана да съществува малко преди 1989, просто защото беше ограбен от онези, които имаха достъп до това, а 2. Знаете ли колко от работодателите декларират работниците си? Знаете ли каква част от тях ги осигурява на реалната им заплата? Тези два въпроса са реторични, аз самият не знам точен отговор на тях, но, познавайки българина и неговото прословуто "умение да се пригажда към обстоятелствата", разбира се само в свой личен интерес, съм склонен да вярвам, че едва ли 5% от работещите в България се осигуряват на реалната си заплата. От останалите една част се осигурява върху минималната работна заплата, а друга въобще не се декларира - работи на черно! Е сега, хайде, постарайте се да си отговорите на въпроса: при 0,9 пенсионера на 1 работещ и осигуряващ се по описания по-горе начин, каква пенсия може да бъде дадена?! Откъде Костов, Нейков и Радев да изсмукат още пари, за да ги дадат на родителите ни? Нима са малко дупките за запушване в тази направена на дантела държавица???!!!

По т. 5: Гарантирам ви, че не съм дал нито една стотинка, за да подкрепя СДС, че не съм негов член и че не възнамерявам да го подкрепям по друг начин, освен с гласа си, и то - понеже това е ЕДИНСТВЕНАТА политическа сила, която има реална възможност да се справи с предизвикателствата на "сегащето" (както сполучливо го нарече някой тук по-горе, но правилната дума би била "настоящето").

Това, че съществуват индивиди, които бъркат в меда, понеже са съумяли да дойдат дотам, е безспорен факт, който се обуславя и от самия характер на българина, подсилен през последните петдесетина години в негативна посока. Но нима това "бъркане в меда" не съществува и навън? Я си спомнете колко пъти бившият канцлер Хелмут Кол трябваше да дава показания за някакви там суми? Я се сетете защо си отиде завчера от поста филипинският президент! И колко още безброй примери на корупция… А че с част от вашите пари вероятно е купена някоя тухла за нечия къща - това е повече от сигурно. Но че другата част сега се мъдри в хазната на държавата - това също така е сигурно!

Една държава може да се оприличи с един дом - много по-добре е да има някой скътан лев за черни дни, отколкото да го няма. Говоря ви го от личен опит. И това, че активът на държавата ни е пораснал с три милиарда и 700 милиона ме радва. То се събира, събира, и по едно време почва да се раздава. Това е неизбежно. Е, та сега, млади човече, е времето на лишенията и на събирането в името на следващите поколения. Точно с това аз съм съгласен. Бъдете убеден, че и самият аз търпя лишения, както всички тук, в България, и че ми се иска колкото е възможно по-рано да престана да ги търпя и да съм в състояние да изпълнявам желанията си, дори химерите си. И това ще дочакам, сигурен съм, макар че вече съм на 51.

По т. 6: това, че диаспората играе роля за помощите от чужбина е безспорен факт, но аз съм убеден, че не тя е решаващият фактор. За помощи е нужно желание и ако то не присъстваше у подпомагащите ни, и сам Бог нямаше да е в състояние да ги накара да ни помагат. За това как хуманитарните помощи се появяват на софийските и другите пазари и за изчезналите микробуси (пък и чантичката на Ан Макгърк, спомняте ли си?), нека се позова отново на прословутото "умение за пригаждане към обстоятелствата в лична корист" и на "близостта до меда". И това са неща, които бавно, но сигурно подлежат на корекция…

Мене самия ме вбесяваше фактът, че по Euronews, преди декември месец, в метеорологичните карти София се появяваше 2-3 пъти на месец, дори и по-рядко. Нека ви обявя с удоволствие, че сега София (а пък и Боровец - като ски център) се появяват във всяка прогноза. Знаете ли на какво се дължи това? Нека ви подсетя - Европа ни прие през декември 2000 и то - окончателно. И, бидейки европейска страна, ние ще сме принудени да се държим по европейски (тук на русофилите нека кажа, че е много по-добре да се държиш по европейски, отколкото по азиатски, те ще се убедят в това!) Е, та чия заслуга е това, питам ви сега? На диаспората ли, че на мечтаещите бягство от страната ни младежи ли?! Не, не, млади момко - на принципното управление и външна политика на правителството ни. А да бъдеш европеец е гордо! Казвам ви го като живял там повече от 22 години, и то - именно в Европа, а не само в някоя от нейните страни, и като човек с именно такова самосъзнание.

Макар че никъде в предишното си изказване не споменавам думите "патриотизъм" и "патриот" с цел да се обрисувам като такъв, ще приема вашето определение, като ще се абстрахирам от предхождащия го епитет "samozvan".

И накрая - макар че за разлика от 90% от публикуваните дотук около 150 изказвания вашето прави впечатление с относително малкото си граматични грешки, нека си позволя да ви подсетя, че "редактирам" означава "поправям един текст с цел да го направя по-добър". Мисля, че по-точно би било да напишете "Написано от - komentatora на 22/01/2001 05:15:04".

Написано от Анонимус 154 на 22.1.2001, 10:00 часа.

Aleko156
Do Baj Ganju

Ti da si zhiw, Baj Ganjo,

Samo taka. Kelepir da ima!

Ot ottatyka - Aleko

(P.S. à propos Hacking - ja da idete naprimer tuka: http://spezialreporte.de/blackbook/ , (hacker's black book na nemski toja pyt, kojto iska na anglijski, da si potyrsi sam) i da widite kwo mozhete da naprawite i wij losho na drugite, karajte na porazija, kato njama prokopsija, pljul sym w tazi orisija...)

komentatora Do g-n #145,

Blagodaria vi za otgovora.

Radvam se, che mejdu mnogoto prostotii napisani iz forumite chovek moje da prochete i neshto konkretno i inteligentno.

Do nyakakva stepen sum suglasen s chast ot vashite dovodi. Sam znaete, che diskusiyata po tezi vuprosi e bezkrayna i edva li shte mojem da izyasnim dovodite si - "za" i "protiv" v tozi forum.

Iskam da vi kaja, che vie ste se pribrali v Bulgaria tochno v momenta, v koyto az sum zaminal. I nabljudavam subitiyata otvun. Az sudya ne samo po svoeto lichno mnenie, a i po mnenieto na avstriycite. Uvi... tezi, koito sa si imali rabota s Bulgaria prez poslednite 10 godini - ili izobshto ne iskat da chuvat poveche za investicii, ili puk otgovaryat uklonchivo s "Moje bi sled nyakolko godini...". A tezi godini si minavat. Dobre, che ima i takiva (kato BILLA ili ÖMV), koito vupreki vsichko investiraha v Bulgaria. I tova pak e blagodarenie na diasporata, uvi... Ako Trifon Ivanov ne igraeshe v otbor sponsoriran ot ÖMV, i ako toi ne izpolzvashe lichnite si kontakti, za da nakara ÖMV da investira tochno v Bulgaria - ne znam dali shtyaha da stupyat v Bulgaria. Zvuchi paradoksalno, no e fakt. I zatova mi e bolno, che dori i da iskash da napravish neshto za Rodinata si (v nikakuv sluchai ne iskam sam da se opredelyam kato "patriot") - veche ne mojesh, zashtoto zapadnyazite sa suvsem nayasno kak sedyat neshtata v Bulgaria, ili veche sa si izpatili ot investirane. I oshte po-bolno mi stava ot fakta, che nie izostavame vse poveche ot drugite durjavi ot Iztochna Europa.

I vie ste jiveli v chujbina, i sigurno pone edin put ste chuvali "Bulgaria li? A znach ot Bukuresht". E zashto horata tuk ne nauchiha, che Bukuresht ne e v Bulgaria? I tova e masovo yavlenie v Austria i Germania. Umorihme se i nie, g-n #145, da obyasnyavame.... I se razocharovahme, ta dori i otvratihme ot nashite upravnici.... Nay-loshoto e, che nyamame druga alternativa. Takiva sa vsichkite ni politizi.

Po povod "Redaktirano......" tova suobshtenie se generira avtomatichno ot systemata, kogato vlezete za vtori put v napisaniya ot vas text. Ne sum go napisal az. Za poveche informaciya se oburnete kum systemniya administrator.

Za da vi demonstriram... vlizam otnovo v texta (vijte po-dolu)

Редактирано от - komentatora на 22/01/2001 15:41:32

Sand Здравейте #145 и Коментатора

съобщението "Редактирано от - komentatora на 22/01/2001 05:15:04" се генерира автоматично от форума и означава че подателя на мнението е пуснал мнението си първоначално на датата указана в края на съобщението след "създадено" (това можете да го видите ако сте в скайфорум а не от вестника) и след известно време е пожелал да го редактира. След като съобщението е било редактирано се добавя съответно по-горното съобщение. Ако реши пак да го редактира пак ще се появи същото съобщение.

Това редактиране може да става само ако мнението е пуснато от регистриран потребител на скайфорум и съответно може да се редактира само от подателя му.

Aleko159
Do Baba Yaga No. 151

(baj Ganjo ti si traj sega, i ti da zhiwejsh, i swilengradskata, i widinskata, i kalotinskata, i rusenskata, i petrichkata, i warnenskata, i burgashkata mitnici, da zhiwejat be iszobshto mitnicite po sweta - i u nas razbira se!)

Aferim, mojto momiche Babo Jage, kaza mu go naj-posle ama prawo w ochite mu go kaza, te twa e tuj, ne mozha tuk se wyzdyrzha da go ne citiram otnowo:

Ako si widel nekoj si dobyr hristiqnin da tegli kibrita na edna cyrkwa, kanish li go za pop u twoe selo? A, Petjo?

Nija na twa nawremeto mu wikajmi: Te ne go pushtat u seloto, pyk toj pita za kyshtata na popa?

Aleko ot otwyd

(Nr. 115, 142, 156 i syga, dojde mu wremeto: Michael alias Mick)

P.S. Do Baba Ilijca #146 etc.):

Lyvesh se ti, mojto momiche, nikoga ne e bila Sofija po-mrysna otkolkoto prez oniq godini do 1997! Az prezhiwjah w Sofija i kato beshe chista, zardi Ferdinand, ta znam. Ya idi do Pazardzhik da widish kolko kal ima do bordjura na trotoara, ta da si spomnish kak i Sofija beshe. I ako tatko ti e byrkal w meda (za koeto ne znaesh) i e uspqwal w oneja wremena da te zawede na moreto, a sega samata ti ne mozhesh da si go pozwolish, che nyama koj da te pusne do kacata, kandidati bol (ej go na Baj Ganju, tuka e i toj, pyk i drugite), misli za proluki kak da se doberesh do neja kaca naj-setne, wmesto da plachesh zhalno-milno. Ajde sys zdrawe si ostani Babo Ilijce, pyk kato dojdesh tuka pri nas, da ni razprawjash wicowe i prikazki ot 1001 nosht, shtoto tam pri was kojto go e zhiwyjal tuj, nikoga nema da ti powerwa.

baba jaga160
Dragi mi Aleko....

Ne znam ti kak si stignal do kushtata na popa,ama sum sigurna, che shtom si TAM sega - znaesh otlichno , che i teb ne sa te kanili s banica , nali, ami ne sa te puskali v seloto ot nachalo...ama sega iadesh banicata tam i akul mi davash.....

ne odobriavam Kubaka, ama i Peshovia populizam ne odobriavam.....ti veche kato ne si v nashe selo- ne se meshai, Aleko, shtoto si se promenil i vijdash neshtata prez druga prizma....

Suchustvam na Kubaka, znam kakvo e.......no ne odobriavam......

A bate Petio.....kvo da ti kaja , dragi mi Aleko......hubav chovek, ama...sburkal naroda, deto da my e president....zavaliata.....

Ta, Aleko,mersi, che se obrushtash kum men s ,, moito momiche,, / da ne zabraviame bulgarskoto , de, TAM i taia deto rovi v kofite e Mrs, ama tuka i s 2 vishi si ,, moito momiche,,/ ama, iaj si banicata tam i ne se pravi na geroi i umnik............moje i da si takuv, ama ne si v nashe selo.....

a deto pochva bozata- svurshva belia sviat, nali znaesh......

iaj si tam , kvoto davat, da ti e sladko, no ne se obrushtai nazad, kum nas....veche vidiahme seira na Bulgarskia Veligden.....tia, deto ustiskahme tuka- sega sme elektorat...tia , deto se spasihte togava- sega ste geroi.......kak mislish, che se chustvame? Ili da napusnem vsichkite.......i na kogo shte pishem togava, da im davame akul, Aleko?

na car Kiro, koito she e president........ama ti ne go znaesh koi e.........ne si ot nashe selo veche.....

aide, sus zdrave.....

Анонимен161
Bravo na Kubaka,che pokaza na onia idioti,koito upravlivat jivota ni poradi edno zloshtastno stechenie na obstoiatelstvata,kolko sa omrazni na bulgarite i vredni za razvitieto na nashata strana.Kakto e vidno ot poslanieto na tova momche( ili momiche),shurobadjanashtinata,koiato upravliavashtite izdignaha v darjavna politika ,e zasegnala i bol.bg,koito si zaslujiha srama pred obshtestvoto,zadeto othvarliat kandidaturite za rabota na mladi i sposobni hora,zashtoto ne sa "ot nashite",razbirai hora,svarzani sas SDS.
Анонимен162
Bravo na Kubaka,che pokaza na onia idioti,koito upravlivat jivota ni poradi edno zloshtastno stechenie na obstoiatelstvata,kolko sa omrazni na bulgarite i vredni za razvitieto na nashata strana.Kakto e vidno ot poslanieto na tova momche( ili momiche),shurobadjanashtinata,koiato upravliavashtite izdignaha v darjavna politika ,e zasegnala i bol.bg,koito si zaslujiha srama pred obshtestvoto,zadeto othvarliat kandidaturite za rabota na mladi i sposobni hora,zashtoto ne sa "ot nashite",razbirai hora,svarzani sas SDS.
Georgi71 Bravo be brato samo taka.Na takiva kato tiah samo iadove triabva da im se sazdavat. Ako mojesh udari gi pak.

joro

Анонимен164
bravo.
INTER anonimen 162 i gueorgi71:ne moga da razbera kak moge da se govoriat naistina prazni prikazki davai razbii gi ,bulgarina vinagi se e stremial da ruchi i sega niakoi ruchi nechto i vsichki bravo!!!!!!moge bi nie sme edinstvenata durgava koiato prizovava niakoi da ruchi!az ne moga da razbera zachto kubaka ne udaril saita na pravitelstvoto a na prezidenta!ako izraziava niakakvo nedovolstvo to prezidenta niama nikakva vlast i ne e vinoven za ikonomicheskoto sustoianie na durgavata!a kakvo e ikonomicheskoto sustoianie na durgavata dosta po dobro otkolkoto predi tri godini zachto nikoi ne si priznae!!!!!tova pravitelstvo svurchi mnogo cherna rabota idete na saita na sv .banka prochetete mnenieto na drugite vsichki ozeniavat samo nie ne!malko chovek da razbira ot makroikonomicheski pokazateli i da vidi otkude sa trugna prez 1997 chte razbere!uvelichiha ni i kreditnia ni reiting ,uvelichi se iznosa,proizvodstvoto,ami val.rezerv trugna ot 150mln dolara vichte go dneska.....NEKA NIAKOI MI KAGE CHE PREZ 98E GIVIAL PO DOBRE I ZAPLATATA NE MU SE E UVALICHILA SPRIAMO INLAZIATA§ZACHTO CHUVAM IZKAZVANIA CHE ZARADI KOSTOV SME OBEDNELI!!!!stranni nechta stavat v taia bg!
Анонимен166
ВСИЧКО КОЕТО Е КАЗАЛО ТОВА МОМЧЕ Е ИСТИНА< НИЕ МЛАДИТЕ НЯМАМЕ ШАНС В БЪЛГАРИЯ ЗАРАДИ УПРАВЛЯВАЩИТЕ border=0 id=img>